Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sprawa ze skrzynią


mariuszbyd

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie przeniesienia napędu a mianowicie manualnej skrzyni 5 biegowej. Wszystkie bieg wchodzą czy to na zimnym czy na ciepłym z małym wyjątkiem, ruszając i chcąc przerzucić z 1 na 2 bieg, albo bieg nie do końca wejdzie albo czuć delikatne zazębienie, do tego dodam, że wrzucając między 1 a 2 biegiem pozycje zerową lewarka, 2 bieg wchodzi bez problemu, żadnego zgrzytu, zazębienia czegokolwiek jak nowa skrzynia. Dodatkowo na na 1 i 2 biegu odczuwam lekkie drgania na lewarku. Jeszcze taka sprawa, zdarzyło się tylko kilkukrotnie uczucie że 2 bieg po naciśnięciu sprzęgła jakby wypadał po delikatnym ruchu dłonią żeby wrzucić 3 bieg.

Nie mam bladego pojęcia na temat skrzyni biegów dlatego zwracam się do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchronizatory skrzyni biegow.chyba wszystkie audi na swiecie maja ten problem;p

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowny to raz, ale naprawa skrzyni to nie naprawa silnika, potrzebna jest wiedza, sprzęt, precyzja i zachowanie czystości :evil: , niewielu jest mechaników co potrafią spęłnić chociaż jeden warunek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jak docisnę sprzęgło do samego końca problem jest dużo mniejszy zdarza mi się nie docisnąć moze to jest przyczyna a skrzynia swoja drogą juz pare lat ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...