Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ucieka plyn chlodzacy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

od jakiegos czasu ubywal mi plyn chlodzacy, dzisiaj na podworku pach plama pod samochodem, dolalem ze 4 litry zeby byl stan, przejechalem raptem 13 km i nie ma plynu, w kanale patrzylem po zalaniu to nic tam sie nie lalo strumieniami co jest

Opublikowano

pierwsza - sprawa uzupełnij profil

druga - jakie auto jaki silnik itp.

Opublikowano
  • Autor

samochod to chyba wiadomo po tym w jakim dziale zalozone ale dobra, 1,9tdi afn

Opublikowano

teraz wiem więcej sprawdź czy nie przecieka przy termostacie lub na dolnym wężu łączącym z chłodnicą bo tam masz oringi które z czasem twardnieją i przepuszczają

Opublikowano
  • Autor

nie przecieka

Opublikowano

a było coś widać na silniku jakieś plamki płynu zbiorniczek wyrównawczy był suchy w ogóle nigdzie żadnych oznak skąd mogło coś pocieknąć ??

Opublikowano
  • Autor

no pod silnikiem widac, i plama pod autem po stronie pasazera


a moze, to przez to ze jak stal nie mial temp to nic tam nie cieklo, a jak jechalem termostat sie otworzyl i wtedy cos tam cieknie

Opublikowano

Byc moze ale mozesz sprawdzić jeszcze kruciec z tylu silnika moze tam cos gdzies

Wysłane z mojego LT18i

Opublikowano

W większości przypadku cieknie z krućca z tyłu silnika lub trójnika co masz czujnik temperatury ale sprawdz to na zimnym silniku wtedy cieknie na gorącym silniku odparuje i nic nie widać

Opublikowano

A nie wywala Ci przez zbiornik od dołu? Węże nie są twarde? Wtedy to albo korek zbiornika do wymiany, albo, jak było u mnie- miałem silnik do roboty bo walił w węże - spaliny w płynie. Przy spokojnej jeździe nie wyrzucalo, ale jak go pokręciłem to już musiałem lecieć po płyn.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Opublikowano

Sprawdź krócieć od boku,który wchodzi w blok silnika( jest tam wpięty w niego czujnik temp silnika)

Opublikowano

Może nagrzewica? Parują szyby?

Opublikowano
  • Autor

Może nagrzewica? Parują szyby?

ciezko powiedziec, ale paruja ale to chyba w kazdym paruja, ja dzisiaj wymienialem termostat, pozniej nad termostatem po zagotowaniu gdzies tam cieklo ale weze cale, teraz z korka wyciaglem uszczelke dalej nic, a to normalne ze wiatrak caly czas kreci ??

jutro sprobuje wywalic termostat, zeby uruchomic duzy obieg bo cos z nim nie halo, chlodnica nie jest jakas ciepla

wyciaglem korek calkiem, poziom ponizej minimum ale przynajmniej nie wywalilo do konca, sprobuje dolac plyn i dalej bez korka jezdzic

Może nagrzewica? Parują szyby?

ciezko powiedziec, ale paruja ale to chyba w kazdym paruja, ja dzisiaj wymienialem termostat, pozniej nad termostatem po zagotowaniu gdzies tam cieklo ale weze cale, teraz z korka wyciaglem uszczelke dalej nic, a to normalne ze wiatrak caly czas kreci ??

jutro sprobuje wywalic termostat, zeby uruchomic duzy obieg bo cos z nim nie halo, chlodnica nie jest jakas ciepla

wyciaglem korek calkiem, poziom ponizej minimum ale przynajmniej nie wywalilo do konca, sprobuje dolac plyn i dalej bez korka jezdzic

dolalem plynu korek zakrecilem ale bez zaworka, i znowu wywalilo, i wogole cieply plyn nie przechodzi przez chlodnice tak jakby termo trzymal, ale termo wymieniony, a jakie by byly objawy uszkodzonej pompy wody? a i jeszcze problem ze zimne powietrze leci z nadmuchow czasem tylko przez chwile lekko cieplejsze

Edytowane przez Piteros1

Opublikowano

Wyglada jakby był zapowietrzony albo jak próbujesz odpowietrzyc termostat się nie otwiera

Edytowane przez goldi

Opublikowano

Normalne że wiatrak kręci się cały czas, bo jest na szprzegle.

Opublikowano
  • Autor

Wyglada jakby był zapowietrzony albo jak próbujesz odpowietrzyc termostat się nie otwiera

a nie powinen sie sam odpowietrzyc ?

Opublikowano

witam

stawiam na króciec dolny miałem podobnie

Opublikowano
  • Autor

tak kruciec dolny idacy do pompy wody jest do wymiany, udalo mi sie dzisiaj to zlokalizowac, zobaczymy czy po wymianie bedzie ok

znaczy sie nie kruciec tylko jeden z dwoch wezy idacy do pompy


tak kruciec dolny idacy do pompy wody jest do wymiany, udalo mi sie dzisiaj to zlokalizowac, zobaczymy czy po wymianie bedzie ok

znaczy sie nie kruciec tylko jeden z dwoch wezy idacy do pompy

to chyba nawet te weze http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5036280789&ars_source=ars&ars_socket_id=16&ars_rule_id=91jak je okreslic w sklepie motoryzacyjnym zeby wiedzial o co mi chodzi to sa te weze zaraz na termostatem

Edytowane przez Piteros1

Opublikowano

dzisiaj do mnie przyszła nówka za 7zł ze sklepu aparts.pl,więc nie opłaca się brać używki

048 121 063 numer węża

Edytowane przez pandamix

Opublikowano
  • Autor

wiem wiem chcialem tylko zobrazowac


A macie numer tego weza obok

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.