Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Puka przód przy zmianie biegów i skręcaniu


Lutek19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem od niedawna z strzelaniem pukaniem w prawej przedniej stornie. Dzieje sie tak jeżeli szybciej puszcze sprzęgło przy zmianie biegów wtedy szarpie pukając, czuć to w nogach. Przy ostrym ruszaniu w lewo nic sie nie dzieje takiego ale ja za chwile zmieniam kierunek ostrzej w prawo to jest jeden strzał w pobliżu prawego koła i dalej jest dobrze juz. Mechanik kazał mi ponieś jedno koło przednie i zobaczyć czy będzie sie obracać pondnesione koło czy bedzie próbował ruszać i obracało sie koło . Czyli dobrze. sprawdziliśmy przeguby i nie ma luzu żadnego. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby do wymiany. Tak właśnie stuka jak padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszte zawieszenia w jakim masz stanie? Nie masz luzów na końcówkach lub wahaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twój mechanik nie może go sprawdzić tylko Ci jakieś światłe rady daje?

A jak na skręconych kołach w prawo gwałtownie ruszysz to stuka mocno?

Powiem Ci że u mnie też tak jest że jest co jakiś czas mocne puknięcie z prawej, szczególnie jak wchodze ostro w zakręt, ale to ewidentna wina dobitych wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego co puka i jak. Trudni to opisać, najlepiej posłuchać. Powiem tylko że jeśli na skręconych kołach tęsknota to na 100% przegub. Dobry mechanik nie powinien mieć kłopotu z diagnozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdził tylko w kanale luzy i kazał mi zobaczyć czy koła sie nie blokują .. Zobacze czy przy ruszaniu na skręconych kołach jest stukanie. To stuknie ze 3 razy i tyle. najcześciej przy ruszaniu, zmianie biegów z 1 na 2 a póżniej już nic nie słychać


skręcałem i szarpałem i żadnych puków nie ma ;/ tylko przy zmianie biegów i od czasu do czasu przy gwałtownym ruszaniu. a może amortyzator czy łożysko na nim poszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia poducha silnika w jakim stanie? jak by była słaba to objawy pasują w 100% :)

poza tym wszystkie śruby sanek i wahaczy trzeba posprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbytnio nie weim jak sprawdzić tą poduszke bo ona jest osłonięta tym kapturkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę Zaciagnij ręczny i próbuj ruszać do przodu. Jak sipnik będzie stawał dęba i dziwnie sie wychylal to poduchy silnika juz sie kończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...