Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[sedan] Nie dziala otwieranie bagaznika z kluczyka


c4linka

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk na pilocie - klapa bagaznika - nie wywoluje zadnej rekacji auta. Jak mniemam powinien chyba spowodowac uniesienie sie klapy, tak? Jesli tak, gdzie szukac przyczyny? Na drugim pilocie tez nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak ma być. Tylko przycisk jest zwalniany a otwiera się przez wciśnięcie. Jest opcja otwierania automatycznie, ale chyba dotyczy avanta i to inna bajka .( dużo zmian mechanicznych + sterowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przytrzymać dłużej przycisk na kluczyku, usłyszysz działaninie zamka a klapa się nie rusza. Jeżeli to nic nie wniesie to przeczyść kluczyk w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przerwany kabel (w dziale warsztat jest temat) albo blaszka w siłowniku straciła swój żywot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem konfujzd. Ma podnosic sie klapa do gory czy nie ma sie podnosic? ;)\

EDIT: sprawdzilam, jak radzil ArtystaKombinator i faktycznie otwiera bagaznik zamknietego auta przy przytrzymaniu przycisku.

Do zamkniecia;) (o ile nie silowniki nie powinny klapy unosic calkiem do gory)

Edytowane przez c4linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że przytrzymać muszę otwieranie bagażnika na kluczyku, wtedy słychać jak się zamek otwiera, ale klapa nie drgnie trzeba jej pomóc się podnieść(ale nie za ten ten przycisk można obok) Być może są to już wyrobione siłowniki a być może jest tak już zrobione. W niczym to nie utrudnia a i tak seryjnie tak nie ma. Na forum jest jak dokładnie zrobić aby klapa się sama podnosiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poszukam:) Bo z tobolami bedzie to duze udogodnienie:) Pozdrowienia

Edytowane przez c4linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czy mam zamknięte czy otwarte auto po przyciśnięciu i przytrzymaniu środkowego przycisku (ok 2 sek) klapa bagażnika sama się otwiera i unosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś odkopał wątek z początku roku. ; )

To, czy klapa się otworzy całkowicie, czy przycisk zwolni tylko blokadę zamka uzależnione jest od wyposażenia. W sedanach B7 klapa powinna fabrycznie unosić się po przytrzymaniu funkcji na pilocie bądź naciśnięciu przycisku w boczku drzwi kierowcy, a wariant ten w kodach wyposażenia ma oznaczenie 4E5. W sedanach B6 jest kod 4E4 i przycisk zwalnia tylko blokadę zamka. Jeśli masz 4E5 i klapa nie unosi się całkowicie to do wymiany sprężynki i/lub siłowniki.

Szerszy opis tu http://a4-klub.pl/index.php?/topic/202491-przycisk-zdalnego-otwierania-klapy-bagaznika-4e44e5/

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie do tematu:-) u mnie zostało wyrezane :-) trochę z tym roboty ale efekt genialny:-)

Zapraszam do mnie do tematu:-) u mnie zostało wyrezane :-) trochę z tym roboty ale efekt genialny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...