Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócanie radia i CB


dyziunio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej


Audi A4 B6 kombi 2002r. i od pewnego czasu mam 2 problemy. Mianowicie:



1. włączając ogrzewanie tylnej szyby radio (rns-e) mi szumi. Po wyłączeniu ogrzewania radio gra normalnie.



2. Problem z radiami CB. Od jakiegoś czasu coś strasznie zakóca mi radio CB tzn. jak coś mowię to inni słyszą tylko trzaski i piski, a ja prawie nikogo nie słyszę.Mam już 3 radia midland, president (średnia pólka z przedziału 300-400pln) oraz jedno totalneg chińczyka ( kosztowało 70pln) i tylko ten chińczyk w miarę trochę działa. Podobnie z antenami - mam 3 sztuki od chińczyka po markowe i efekt bez zmian.


W innym aucie ten sprzęt działa bez problemu tylko w moim aucie jest problem. Wcześniej te radia mi działały w tym aucie.



Przewertowałem fora i niewiele udało mi się znaleźć na te tematy. Proszę o jakieś sugestie, gdyż byłem już w 2-ch warsztatach auto elektryk i tam rozkładają ręce :)



Z góry serdecznie dziękuję.



Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelozyles anteny z innego auta? dostroiles je na innej budzie? jesli nie to zle. anteny stroi sie z karoseria ,nie z radiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem z zakłócaniem od grzania szyby i za nic nie mogę dojść gdzie leży przyczyna, coś wg mnie wilgotnieje bo nim bardziej mokra szyba tym jest gorzej, też tak masz? ja już tłumik od anteny wymieniłem, kable sprawdziłem antenowe, jeszcze trzeba by do samej anteny spojrzeć

Edytowane przez matich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przelozyles anteny z innego auta? dostroiles je na innej budzie? jesli nie to zle. anteny stroi sie z karoseria ,nie z radiem:)

oczywiście, że stroiłem anteny na karoserii -to raczej oczywiste. Ale w moim zapytaniu napisałem, że radio CB działało mi normalnie a w pewnym momencie przestało.



też mam ten problem z zakłócaniem od grzania szyby i za nic nie mogę dojść gdzie leży przyczyna, coś wg mnie wilgotnieje bo nim bardziej mokra szyba tym jest gorzej, też tak masz? ja już tłumik od anteny wymieniłem, kable sprawdziłem antenowe, jeszcze trzeba by do samej anteny spojrzeć

W moim przypadku wilgotność jest bez znaczenia. Zawsze tak samo szumi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zakłucenia powodowala ładowarka do nawigacji po odlaczeniu odbior krysztal przenioslem nawet zacilanie na tyl zeby sprawdzic i tez trzeszczalo nie mogę miec ednoczesnie dwoch urzadzen wlaczonych (tj.ładowarki i cb) , macie jakis sposob ?

Edytowane przez xork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...