Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlaczenie przycisku zamykania wszystkich drzwi od srodka


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mogl by mi ktos napisac w ktora kostke mam sie podlaczyc kablami zeby dzialal mi przycisk zamykania i otwierania drzwi od srodka w a4 b5 przedlift? A klamka jest zmieniona z roku 97

NIKT NIE PODLACZAL W PRZEDLIFCIE????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impuls z przycisku musisz podać do tej kostki do której impuls podaje sterownik centralnego zamka.

Poczytaj tu:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/43965-all-b5-podlaczenie-sterownika-centralnego-zamka-opis-i-zdjecia/?hl=%20monta%BF%20%20centralnego%20%20zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego zdiecia to kostka o nr 5.. i musze sie w nia wpiac tak? :)) http://postimg.org/image/4n18kkelf/

Edytowane przez ziomek0101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dodam tylko że w opisie z linku który podałem jest napisane że sterowanie podajemy na przewody niebieski-czerwony i popielato - biały, jednak kiedyś podłączałem sterowanie w A4 TDI z roku '98 i tam był kabel niebiesko-brązowy zamiast niebiesko-czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie opisać sprawę trochę dokładniej tzn które przewody są potrzebne jaki sygnał i gdzie podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kabelków w różowej kostce o której mowa powyżej trzeba podawać impuls masy ale dosłownie ''na sekundę'', tak jak to robi sterownik zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo podawać impuls masy. Podajesz impuls masy do jednego kabelka - zamykasz drzwi. Podajesz impuls masy do drugiego - otwierasz drzwi.

ziomek0101 - w jakim celu chcesz zakładać przyciski zamykania i otwierania drzwi? Przecież wciskając tego "cycka" w drzwiach zamki się zamykają a żeby otworzyć wystarczy pociągnąć za klamkę i drzwi otwarte, więc nie ma kłopotu.

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co w polifcie to zamykanie skoro też można zamykać tym cyckiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo podawać impuls masy. Podajesz impuls masy do jednego kabelka - zamykasz drzwi. Podajesz impuls masy do drugiego - otwierasz drzwi.

ziomek0101 - w jakim celu chcesz zakładać przyciski zamykania i otwierania drzwi? Przecież wciskając tego "cycka" w drzwiach zamki się zamykają a żeby otworzyć wystarczy pociągnąć za klamkę i drzwi otwarte, więc nie ma kłopotu.

Kolego po to żeby mieć podswietlony ten przycisk kolo klamki i lepsza wygoda:) kupilem taka klamke i bede sie na dniach bawil w podlaczenie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: wygoda na pewno lepsza bo nie trzeba się odwracać i sięgać ręką żeby zamknąć zamki. No i oczywiście bajer bo w nocy świeci. Przypomniało mi się że przecież mam takie coś w Fabii.

Więc do dzieła, mam nadzieję że nie będziesz miał z tym kłopotów i niedługo oznajmisz że "działa".

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na pewno musze tą scieżke przeciać i połaczyc kablem z inna? bez tego nie będzie to chodziło? albo jak spróbuje tak podlaczyc to niczego nie spale????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przecinaj kabli, po prostu usuń troszkę izolacji z tamtych kabelków przy kostce i dołącz te od przycisków. Nie wiem jak tam jest z tymi przyciskami ale upewnij się że po wciśnięciu przycisku pójdzie impuls masy a nie plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?%2Ftopic%2F217197-a4-b5-przelacznik-centralnego-na-drzwiach-kierowcy%2F%3Fhl=%2Bzamykanie+%2Botwieranie+%2Bdrzwi#entry3044568

tu jest opis i kolega pisze że trzeba sciezke w tym przysiku przeciac... i wlasnie troche tego nie rozumie... bo jak podlacze bez przecinania to spale cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stanie jak nie przetniesz ale tak na szybko to wychodzi na to że trzeba przeciąć, zresztą kolega to dobrze opisał. Przetnij, podłącz masę i naciskaj przycisk sprawdzając najlepiej miernikiem czy działa tak ja powinno ( w momencie naciśnięcia pojawia się masa na wyjściu- po puszczeniu przycisku masa musi zniknąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...