Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] problem skrzynia biegów czy sprzęgło?


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: witam Was A4 forumowicze.Może ktoś spotkał sie z moim problemem kiedys...od jakiegoś czasu mam problem z wbiciem biegów,zarówno na zimnym silniku jak naciepłym.Wskakują niekiedy dobrze,a czasem trzeba je ze sporą siłą wdusić.nie ma przy tym zgrzytów żadnych...ostatnio też wyczułem,że po wbiciu 1 biegu,czekając na ruszenie z wciśniętym sprzęgłem do końca,czasem delikatnie szarpie samochodem do przodu!o co to może chodzić??pomocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!niestety poziom płynu hamulcowego jest na średnim poziomie,czyli to odpada;( ten siłownik to naprawdę dobry trop jest?pytam,bo mechanik to by najchetniej całe sprzęgło wymeniał,skoro coś nie łączy,a to chyba nie tędy droga,czasem da to sie naprawić...czyli to delikatne szarpanie stojąc na wciśniętym sprzęgle,na biegu ,i te nieszczęsne biegi które trzeba wbijać na siłe,to by pasowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sprzeglo Ci sie kaczy albo nie dociskaska do a za to odpowiada silownik moze byc zapowietrzony albo tloczek sie wyrobil wykrecenie silownika to 15min rozkrecenie i sprwawdzenie to 20 min zestaw naprawczy to okolo 25zl czyli tracisz max godzine 25zl a nie z 1000zl przed rozkrecenies sprobuj odpowietrzyc silownik robie sie to tak samo jak hamulce jak nic nie pomoze to wykrecaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki są w średnim stanie jak to zerknoł mechanik na to...odpowietrzył siłownik,i co dalej niestety to samo...niewiem czy ci mechanicy to partacze,od razu mówił że on by sprzęgło wymienił,ale człowiek chce poratować sie nieco tańszym rozwiązaniem...ale do jakiego tu mechanika pojechać w 40tyś. miasteczku,brakuje tu jakiś mądrych mechaników,z chęcią bym oddał moje autko w jakieś inne ręce,osobie która cośtakiego już miała...może ktoś sie poleci w zachodniej/południowej Polsce??rece mi opadają pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...