Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.8 ocena działania sondy


gieras1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

proszę o ocenę w załączonym filmiku działania sondy, chodzi głównie o 31 grupę i drugie okienko, wydaje mi się, że nie działa poprawnie a nie chcę na marne wymieniać którejś dobrej sondy

objawia się szarpaniem podczas przyspieszania i głównie falowaniem obrotów na jałowym, i trochę spore spalanie przy nawet spokojnej jeździe, objawy na P B i L P G

pacjent 2.8 Q tip 2001r + sekwencja 2 miesięczna

motor ACK, poprzednio był ATQ

dodam jeszcze inne filmiki, oczywiście przepraszam że dodałem niefachowe wideo, ale miałem tylko taką możliwość. pod koniec tygodnia postaram się dodać jeszcze normalne logi o ile mi się uda je zrobić

Dzięki za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na filmach to sondy pracują poprawnie, nie widać żeby któras była uszkodzona, do tego łatwiej by było zamiast filmów wcisnąć Log na dole i nagrać prace sond i potem wrzucic logi na vaglog.pl. I tak najlepiej zrób, zrób loga na jałowym z kanałow 002+033, i dynamicznie podczas jazdy na trójce od niskich obr do choc 6 tyś obr. z tych samych kanałów, jeden na pb drugi na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Łukasz,

właśnie czekam na kabel, jak tylko przyjdzie to zrobie takie logi

dodam tylko, ze wczoraj czyściłem odmy, przepustnicę, podciśnienia.

łapał lewe powietrze bo ten plastik zakładany na przepustnicę był krzywo założony i podwinęła się uszczelka, teraz chodzi trochę lepiej jakby, ale nie robiłem adaptacji przepustnicy a był akumulator odpięty

ale i tak zrobię te logi bo check się zapalił


http://vaglog.pl/log_205519.html

mam pytanie odnośnie tego loga wyżej z PB

widać w 31 grupie w drugim okienku że sonda stoi

pytanie jest takie, czy to jest sonda na katem na banku 1 ?

czy sonda za katem byłaby w stanie wpłynąć na falowanie obrotów na jałowym ?

postaram się zrobić porządne logi, ale cały czas mam z tym problem, mam tylko to co wrzuciłem na tą chwilę

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam MAF

Wypnij kabel i sprawdź czy dalej tnie

Edytowane przez emay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam MAF

Wypnij kabel i sprawdź czy dalej tnie

Kolego a powinien po tym bardziej/mniej przerywać jak przepływkę odepnę bo o nią chodzi ?

mam w planach jeszcze ponowne uszczelnianie pomiędzy kolektorem dolotowym a głowicami przed zakupem sondy jakiejkolwiek bo z tego co widzę czasami ludzie je wymieniają na ori i nic to nie daje, nawet jak na VAGu widać że "stoją"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wartości z ecu ściągnąć i nie powinno wtedy przerywać. Chodzi o przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to dzięki

po pracy go odepnę i zobaczę co i jak

chociaż na wolnych przepływomierz pokazuje 3-4 co nie jest chyba złą wartością, jeśli chodzi o w jeździe to nie miałem jak sprawdzić jeszcze


po odpięciu i przejechaniu około 20km tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...