Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b6] Dziwne problemy z oświetleniem wnętrza


lukaszpra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam wszystkich, od niedawna jestem właścicielem audi A4 B6, poprzedni właściciel auta nie darzył go należytym "uczuciem" dlatego auto jest dość zaniedbane i ma kilka usterek... jedną z nich chciałbym abyście pomogli mi naprawić.
Zaczynając od początku:
Centralny zamek w drzwiach kierowcy nie zamykał ani nie otwierał drzwi, głośnik w tych drzwiach po ich otwarciu trzeszczał, po rozebraniu tapicerki okazało się że wtyczka od zamka była odłączona, przetarta była również wiązka miedzy drzwiami a słupkiem. Kable do zamka podłączyłem, wiązkę polutowałem i zaizolowałem (centralny działa, głośnik działa)
szyba w drzwiach nie podnosi się ani nie opuszcza (słychać tylko silnik i takie tarcie-szuranie) - to zostawiam na potem ;)
Teraz sedno sprawy: po otwarciu drzwi przednich czy to kierowcy czy pasażera, oświetlenie na podsufitce nie do końca działa tzn działa tylko podświetlanie, z tyłu nad kanapą pasażerów, gdy przełącznik jest w pozycji zero, światełka można włączyć (te pojedyncze mniejsze) jednak gdy włączę oba na raz wszystkie żarówki świecą słabo tak jakby tylko się żarzyły oto zdjęcie:

13tov3c7u6ew.jpg

ponadto zauważyłem, iż w tym panelu z przyciskami podświetlania, czegoś brakuje, jakaś wtyczka jest wyłamana i kable są poucinane


hy4c21pt2b6h.jpg

dodam, że w aucie było sporo przepalonych żarówek: właśnie w tym panelu na podsufitce, w schowku w drzwiach w panelu nad kanapą pasażerów i bagażnik
Dodatkowo:

-Nie działa lusterko fotochromatyczne
-Podświetlanie schowka pasażera działa cały czas (ale jest to spowodowane tym że ktoś wyciął z niego zamek, tak mi się wydaję)

-Fis poprawnie pokazuje otwarcie drzwi

Przeglądając forum dowiedziałem się, że za oświetlanie wnętrza odpowiedzialny jest moduł komfortu na dzień dzisiejszy nie mam możliwości podłączenia pod komputer i sprawdzenia (czekam na listonosza z kablem) poczytam jak zdiagnozować czy moduł komfortu wariuje i na pewno dam znać.

Bardzo proszę o pomoc, mam jeszcze ponad miesiąc wolnego czasu i chciałbym wszystko zrobić przed podróżą do Szwecji, proszę również o nieco wyrozumiałości ponieważ to moje pierwsze auto tak nafaszerowane elektroniką... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi kolego o podświetlenie to jutro popatrze u siebie albo dzisiaj jak znajde później trochę czasu jak to z tym kablem uwalonym jest może u mnie pokaże co i jak i ci podeśle wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czsami ktos nie wsadzil zarowki na 24 v. sprawdz wszystkie. mialem kiedys tak w innym aucie:)

Zapomniałem dodać, iż wszystkie żarówki wymieniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ktos tu niezle nakombinowal,sam fakt ze te kable stercza na wierzchu. a ta wtyczka to widze ze z pinami,gdzies ja trzeba wlutowac,a te kabelk poucinane to nie czasem do tej duzej czarnej wtyczki wchodza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ktos tu niezle nakombinowal,sam fakt ze te kable stercza na wierzchu. a ta wtyczka to widze ze z pinami,gdzies ja trzeba wlutowac,a te kabelk poucinane to nie czasem do tej duzej czarnej wtyczki wchodza?

Nie te ucięte kabelki nie idą od kostki tylko od wiązki przewodów, wygląda na to, że czegoś brakuję, ktoś to wyjął i poucinał kabelki, Jeśli chodzi o wtyczkę z pinami, wygląda to jakby to był jakiś czujnik który został złamany w połowie

poniżej dokładniejsze zdjęcia:

az83xikfu9ej.jpg

zbfvdpf7aqw5.jpg

Edytowane przez lukaszpra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego brakuje ci czujnika temp w podsufitce jeżeli ci bedzie potrzebny nr części daj znać spisze i podeśle tak patrzyłem u siebie dzisiaj że zasilający kabelek wyłamał się i zero podświetlenia ehhehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za fatygę i sorki za kabelek..
Czy ten czujnik pył podłączony do tych uciętych kabelków? czy ta wyłamana część to jest ten czujnik?
Na google znalazłem coś takiego:

vag-1125.jpg

Tej czesci na dole u mnie brakuje, co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampce podsufitki na pewno nie ma żadnego czujnika temperatury.

Mała połamana wtyczka zdaje się być złączem od mikrofonu. Sprawdź czy go tam nie ma (zdejmij blendy od dołu i poszukaj kwadracika czarnego z kawałkiem kabla).

To co pokazujesz na drugim zdjęciu to czujnik ruchu w aucie i do niego faktycznie idą 4 kable. Pytanie czy w aucie jest zamontowany alarm (dodatkowe przyciski w kieszeni drzwi kierowcy). 4 ucięte kable wyglądają na samoróbkę (a na pewno niebieski i brązowy) dlatego warto byś dokładniej przejrzał wiązkę i sprawdził gdzie one idą.

Proponuję zapoznać się z programem ELSA i analizować co gdzie jest połączone. Na odległość ciężko ocenić co poprzedni właściciel zrobił w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ulamana kostka - przewody zielony i przezroczysty to od mikrofonu do BT lub tego zestawu glosnomowiacego czy jak go tam zwal ori audi

Te uciete przewody to od czujnika ruchu od alarmu nr kostki 8E0 973 754

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, gdy połączyłem się telefonem przez bluetooth i wykonałem połączenie, rozmówca mnie nie słyszał,
W aucie niema alarmu przynajmniej w kieszeni drzwi niema dodatkowych przycisków,
Dziś zauważyłem dziwną sytuację: jeśli otwarte są drzwi i zapale mniejsze światełko np po prawej stronie tego panelu, zapala się lewe a gdy włączam prawe, świeci lewe, gdy drzwi są zamknięte a przełącznik na panelu w pozycji zero oba światełka działają poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń z izolacji przewody przed kostką lampy i zobacz co tam było robione. Albo lampkę masz trafioną, albo w wiązce są jakieś nieudolne modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do schowka to wyłącza go amortyzator. Zobaczysz go jak zdejmiesz pokrywę od strony pasażera taka jak u kierowcy bezpieczniki po otwarciu drzwi.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307660-Problem-ze-schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię, dzisiaj rozbierałem drzwi kierowcy aby dostać się do mechanizmu podnoszenia szyby.. nowe linki są już w drodze. Jutro rozepnę tą izolacje w podsufitce, może będzie wiadomo coś więcej, wczoraj dostałem kabel ale jeszcze nie potrafię się obsługiwać vag-com więc poczytam jeszcze forum. Gdy coś znajdę na pewno dam znać. Dziękuję za zainteresowanie tematem ;)


Witam wszystkich, z braku czasu trochę zaniechałem temat ale miedzy czasie tak jak zasugerował kolega POWER-KRIS przyczyną ciagle świecącego oświetlenia w schowku pasażera był amortyzator który wypadł z zatrzasków, nasmarowany, naprawiony, dziękuję.
Udało mi się również połączyć z samochodem VCDS lite oto błędy w module komfortu "46":

Błędy zczytane przed wymianą podnośnika szyby kierowcy, rozbiórce drzwi i zaizolowaniu wiązki miedzy słupkiem a drzwiami
01330 - Sterownik główny układu komfortu

00955 - Klucz 1

01559 - Drzwi kierowcy

01331 - Sterownik drzwi kierowcy (J386)

01705 - Regulacja lusterka przełącznik E48

01332 - Sterownik drzwi pasażera (J387)

01333 -Sterownik drzwi tylnych lewych (J388)

01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389)

Błędy zczytane po wymianie podnośnika szyby kierowcy, rozbiórce drzwi i zaizolowaniu wiązki miedzy słupkiem a drzwiami
01331 Sterownik drzwi kierowcy (J386)
01705 Regulacja lusterka przełącznik E48

Wrzucam zdjęcie okablowania lampki na podsufitce:

xvs7t.jpg

Oświetlenie przednie na podsufitce w dalszym ciągu nie działa przy otwarciu drzwi
zaglądałem również do modułu komfortu pod nogami aby sprawdzić czy nie ma tam wody, okazało się być sucho
Bardzo proszę o dalsze sugestie
Pozdrawiam


Witam ponownie. problemy zniknęły po wymianie lampki podsufitki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...