Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż 3 stopu w sedanie


k4mi1

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, iż w moim A4 z 95 roku nie ma 3 stopu postanowiłem go dokupić i zainstalować. Dzisiaj włożyłem na miejsce fabryczne używany oryginał a przewody dolutowałem do lewej lampy stop (brak u mnie fabrycznej wtyczki). Wszystko ze stopem działa jak należy tyle że teraz cały czas świeci się na Fisie "Brems licht" czyli komunikat do świateł stop i pytanie brzmi co zrobić żeby tego komunikatu nie było??

Edytowane przez k4mi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł kontrolny świateł ma za zadanie kontrolować stan żarówek światła stop, świateł pozycyjnych i świateł mijania. Dokładnie, to porównuje on pobór prądu strony lewej i prawej oświetlenia. Jeżeli w momencie pracy żarówek przepali się któraś z nich, to moduł zaraz wysyła informację do licznika o przepalonej żarówce. Linie kontrolne między zegarami i modułem są dwie. Jedna to tylko światła stop, a druga to pozostałe oświetlenie. Więc jeżeli, przepali się żarówka stopu, to informacja brems licht lub Stop (w zależności od ustawionego języka w liczniku) nie powinna zgasnąć dopóki nie wyrówna się poboru prądu po obu stronach samochodu, czyli nie wymienimy żarówki. Pozostała kontrola oświetlenia aktywna jest tylko przy załączonych światłach. Jeżeli przepali się np tylnia żarówka świateł pozycyjnych, to po wyłączeniu świateł błąd na wyświetlaczu powinie zniknąć.

Coś w ten deseń, ale obciazyles jedna stronę dodatkowa lampa i zonk.

Chyba że w b5 tak nie jest, a nie wiem.

Jeszcze przekaźnik stopu mógł yebnac lub przy pedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie domyślałem się że tak jest tylko pytanie brzmi jak rozwiązać problem aby to działało jak fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kombinacje są zawsze po najprostszej linii.Podzielić lampę stopu na dwa obwody i podłączyć do obu lamp.

Lub obciążyć drugą dodatkowa żarówka.

Ewentualne spróbować ja zasilić przez mostek prostowniczy czyli diody.

2f8f466a4293fed7e8f90dda4af5ee42.jpg

Gdzieś coś ze po naciśnięciu pedału powinna zgasnac to ok.

Najpewniejsza opcja to z lampy zasilić jakiś przekaźnik.A nim lampę biorąc plus z akumulatora lub podświetlenia bagażnika.

Ewentualnie zmienić w 3stopie żarówki na diody Led.

Sporo rozwiązań i kilka experymentow. Ale da się.[emoji12]

6345fb5fc6d6271d9cc55f200e9a5ccd.jpg

+ z mijania to twój ze stopu, przetwornica to twoja 3 lampa stop .

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...