Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

prośba o diagnozę vw 1,9 BKC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Jak w temacie - wymiękło auto żony - vw touran, 1.9 tdi BKC, z lajtowym czipsem, przebieg 101kkm, z czipsem 3 lata, okolo 30 kkm.

Autem jezdzi do/z pracy i z dzieciakami, styl umiarkowany, raz zamuli, raz przegoni.

W sobote przejechalem sie 300 km tym autem i wszystko bylo ok.

Dziś zona mi melduje, ze przy wyprzedzaniu czarnej vectry cos zaczeło gwizdać/piszczeć w motorze aż se pomyśłała że to vectra z panami Misiakami i że już ją na sygnale gonią :kwasny:

Ale jednak to problem z autem- po paru km auto straciło moc i tak dotoczyła sie do domu.

Przejechałem sie nim - objawy:

- odpala normalnie

- na wolnych obrotach pracuje jak zwykle, spalanie też

- przy dodawaniu gazu wkręca sie max do 2800, 3000 nie osiaga, od ok. 2500 coś terkocze, dzwoni z silnika, mocno kopci na czarno- Ikarus

- w trakcie jazdy - totalny brak mocy, slabiej niz kiedys posiadane SDI, kopci na czarno przy niedużym "gazie" przy przyspieszaniu, przy odpuszczaniu gazu szarpie

- żadnej kontrolki na zegarach

- wyłączenie zapłonu nic nie zmienia

Podłączyłem pod VCDS-a

Zrobilem Autoscan oraz kilka logów, nie robiłem dynamicznych bo auto nie przekroczy 3k obr/min, jak bedzie trzeba - wykonam, troche boje sie tym autem odjezdzac dalej od garazu, bo wydaje mi sie ze jakby problem nasilal sie, w sensie auto bardziej słablo; reasumując zachowuje sie inaczej niz moje poprzednie tdi które łapało notlaufy przy przeladowaniach, tam po wylączeniu zaplonu odzywało, ale tamto bylo tdi vp a to tdi pd, moze ma znaczenie

dobra nie zmylsam tylko prosze o analize logów oraz jesli wygląda to na coś oczywistego - o diagnozę

Auto scan

Chassis Type: 1K0
Scan: 01 03 08 09 15 16 17 18 19 25 42 44 46 52 56 62 72

00-Steering Angle Sensor -- Status: OK 0000
01-Engine -- Status: Malfunction 0010
03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000
15-Airbags -- Status: OK 0000
16-Steering wheel -- Status: OK 0000
17-Instruments -- Status: OK 0000
18-Aux. Heat -- Status: Malfunction 0010
19-CAN Gateway -- Status: OK 0000
25-Immobilizer -- Status: OK 0000
42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
44-Steering Assist -- Status: OK 0000
46-Central Conv. -- Status: OK 0000
52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
56-Radio -- Status: OK 0000
62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000

-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine Labels: 03G-906-016-BKC.lbl
Part No SW: 03G 906 016 CD HW: 028 101 194 5
Component: R4 1,9L EDC G000SG 6246

Revision: 12345678 Serial number: VWZ7Z0E1732296
Coding: 0000072
Shop #: WSC 00066 001 57865
VCID: 67D9BFAF2DAD

2 Faults Found:
17057 - Cylinder 3 Glow Plug Circuit (Q12): Electrical Fault
P0673 - 000 - -
Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Torque: 192.0 Nm
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Voltage: 11.86 V
Bin. Bits: 00001100
Temperature: -0.9°C
Bin. Bits: 00110000

17058 - Cylinder 4 Glow Plug Circuit (Q13): Electrical Fault
P0674 - 000 - -
Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Torque: 192.0 Nm
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Voltage: 11.86 V
Bin. Bits: 00001100
Temperature: -0.9°C
Bin. Bits: 00110000

Readiness: 0 0 0 0 1

Static

Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204139.html
Grupa 001, 018, 023: http://vaglog.pl/log_204140.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log_204141.html
Grupa 001, 013: http://vaglog.pl/log_204142.html
Grupa 013, 018, 023: http://vaglog.pl/log_204143.html

Basic

Grupa 011: http://vaglog.pl/log_204144.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204145.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204146.html

i grupa 4

Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204147.html

dziekuje i pozdr

grzesiek


Witam ponownie!
Pomoże ktoś czy bez logów dynamicznych nie pójdzie?

pozdr grzesiek


Miało być logowania c.d. a wyszedł kolejny zonk - przed odpaleniem auta wyjąłem bagnet - poziom ok. 1 cm niższy niż znak min icon_eek.gif
Nigdy nie dopuszczałem do takiego poziomu - ostatnio dolewałem z 200-300 ml z 1500km temu
Nie podpijał sobie do tej pory w takim tempie, wiec raczej trza to wiązać z tą awarią
A więc co, dmuchawka pa, pa icon_sad.gif
Kurde, pamietam że prosiłem tunera o delikatny i bezpieczny mod, w miarę bezdymny; szpec mi relacjonował ze motor w dobrej kondycji i ustawia doładowanie na 1,05 czy 1,15 juz nie pamietam dokladnie, ale ze to nie jest jej max obciązenie
auto po chipie wypluło 139/300, przebieg po modzie ok.30kkm, auta ogólnie 100kkm, na blacie
Jeżdzę na Liqui Moly TT4100
co powiecie:?:

Edytowane przez gregw

Opublikowano

a co tu mówić ... z tego co piszesz trzeba sprawdzic organoleptycznie turbo

Opublikowano
  • Autor

witaj!
auto jest juz u "lekarza", ale ciezko bylo przejechac nawet te 8 km
auto wykazuje totalny brak mocy, nie wchodzi na obroty, z tyłu czarno, calkowita klapa - kurde mialo byc Pancernwagen z 1,9 tdi pod maską a Bedę Miał Wydatki, z szacunkiem dla aut z Bawarii

dzieki

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

turbo umarło :)

może czas wywalić kata i spr czy którejś rury dolotu nie rozerwało, przejedz się z odpiętą przepływką, termostat też nie wygląda dobrze

Opublikowano

Turbo kopyta wyciągneło ;) sprawdz czy w wydechu oleju nie masz , pewnie kata ci zapchało dlatego taki mół był

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.