Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pieni się płyn


konrad_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów :)

Z okazji, że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać ze wszystkimi i z góry podziękować za pomoc.

Przejdę więc do rzeczy. W A4 pieni się płyn w zbiorniczku od wspomagania. Czy to wina zepsutej pompy? A może gdzieś jest nieszczelność ? Jak sprawdzić?
Wymieniał ktoś pompę? Może warto regenerować lub kupić regenerowaną w razie gdyby była to jej wina? Jaki jest koszt takiej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie pieni to jest zapowietrzone. Ja wymieniałem 2 lata temu pompe kupiłem oryginalną używkę od kolegi z forum na szczecie była dobra :) do dziś śmiga i nie narzekam. Na początek poszukaj nieszczelności, jeśli wyjdzie ze to pompa no to zależy czy sam to będziesz robił czy mechanik, przód najlepiej zrzucić wtedy wszystko masz pod ręką, no i po wymianie zalej to oryginalnym płynem do wspomagania VW Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdż, czy sitko w zbiorniczku nie jest luźne i siedzi na swoim miejscu, bo to może powodować fontannę.

A co do ewentualnej wymiany pompy, to żadnego przodu nie trzeba sciągać, bo od spodu masz wszystko dostępne jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale bez przesady, żeby do wymiany pompy przód w serwis ustawiać.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak to sitko ma być ustawione? bo wczoraj wymieniałem płyn i właśnie pieni mi się i bulgocze i nie wiem jak to sitko miało być ustawione. Może ktoś podpowie jak powinno być dobrze założone. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniczku są prowadnice na sitko. Od siebie powiem, że ciężko włożyć sitko na swoje miejsce, trzeba być ginekologiem, albo wyczaić na to jakiś myk.

Druga sprawa - jeżeli sitko raz wypadło, to jest spore prawdopodobieństwo, że będzie ci ciągle wypadało. Ja męczyłem się z sitkiem cale popołudnie zanim nabrałem wprawy we wkładaniu sitka na swoje miejsce. Zabieg powtarzałem 5 razy i za każdym razem nie zdążyłem dojechać z garażu pod dom, a pompa już wyła.

Podsumowując mój bezsensownie wylewny post - kup se nowy zbiorniczek.

Ja kupiłem na forum za 5zł i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wypadł bo czyściłem zbiorniczek, z tego co zauważyłem to chyba po lewej stronie powinno być sitko od strony silnika. Chyba że się mylę to niech ktoś podeśle zdjęcie albo napisze gdzie ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jak sitko nie jest na swoim miejscu to są takie jaja ze wspomaganiem? Bo u mnie też wylata i pompa wyje i płyn się pieni jak zagrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sitko nie jest na swoim miejscu, to płyn się pieni i pompa ciągnie też powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitko na miejscu, no i się trzyma jak na razie, dzięki Łukasz. Pytałem dwóch mechaników o to sitko i mówiłem, że się pianka robi i kurcze żaden na to nie wpadł. Wiedziałem, że jest coś nie tak bo tego efektu piorącej frani nigdy nie było, a oni mi wciskają, że ten płyn cały czas pracuje i tak musi być :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...