Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki smartfon wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten dylemat jakiś czas temu. Wybrałem Note 3 jest najlepszy pod względem pracy, ale do zdjęc lepsza xperia z3 i ma radio :)

Z3 lepsze wykonanie (nie każdemu pasuje) Note 3 nie rysuje się, ma rysik.

Itp. itd. Ja pracuje z telefonem w ręku, terminarze maile web więc note 3 jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge coś napisać bo posiadam dwa telefony z tego zestawienia. Ja pracuję na Lumii 930 a żona na Note 3 Neo. Lumia to nieporównanie lepszy aparat. Samsung nie ma szans by nawet zbliżyć się jakością zdjęć czy filmów do Lumii. Szybkość działania to też oczywiście Lumia. Jest na windowsie, który działa mega szybko. Samsung jest strasznie "plastikowy", aż wstyd że telefon za minimalną krajową jest taki lekki i plastikowy. Lumia jest bardziej dopracowana. Wadą Lumii jest brak slotu na karte ale z doświadczenia wiem, ze wystarcza miejsca. Lumia ma też mniejszy ekran, ale dokładniejszy. Większe nagromadzenie pikseli, co widać w porównaniu z Note 3. Wygodniej jednak się czyta portale i fora na samsungu bo ma większy ekran. Kolory w samsungu, jak to w samsungu landrynkowe, mniej rzeczywiste, ale są osoby które lubią takie podkręcone barwy. Oczywiście android ma więcej aplikacji, choć windows phone też nadrabia zaległości. Idealnym połączeniem byłoby mieć Lumię z androidem :). Choć zapewne wtedy nie byłaby już taka szybka bo android zamula po jakimś czasie. Windows mobile jest szybki bo działa na zasadach sandboxów, czyli wydzielonych aplikacji z całości dizęki czemu nie uruchamia całeo systemu do pracy na jednej aplikacji oraz jest bezpieczniejszy jeśli chodzi o hakerów. Trudneij wykraść hasła i dostęp do banku z Windowsa niż z androida. Poza tym windows ma pakiet office. Mnie się przydaje, ale nie wszyscy potrzebują pdf-a w telefonie. Wspomnaiłeś jeszcze o Lumii 1020. To jest dopiero "statek"! :) Bez zastanowienia wybrałbym Lumię 1020. Tym bardziej że ma robić zdjęcia, a samsung note 3 robi słabe zdjecia i ma słabą stabilizację. Jak zobaczysz filmiki z Lumii 1020 na telewizorze to nie uwierzysz, że nakręciłeś je smartfonem. Polecam! Polecam Ci dla dziewczymy Lumię, czy to 930 czy 1020. Na pewno będzie zadowolona. Nie jestem zagorzałym fanem marki, jak już mówiłem mam w domu obie firmy i zwyczajnie oceniam z doświadczenia użytkownika.

No i to się nazywa rzetelna odpowiedź :wink: dzięki już wiem co kupię temat można uważać za zamknięty. :decayed:

Miałem ten dylemat jakiś czas temu. Wybrałem Note 3 jest najlepszy pod względem pracy, ale do zdjęc lepsza xperia z3 i ma radio :)

Z3 lepsze wykonanie (nie każdemu pasuje) Note 3 nie rysuje się, ma rysik.

Itp. itd. Ja pracuje z telefonem w ręku, terminarze maile web więc note 3 jak najbardziej :)

Ja nie szukam jej telefonu do pracy tylko do rozrywki i do telefonowania jest na wychowawczym i się nudzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na zdjęcia z G3. Jak wrzuciłem na tv to znajomi pytali czym robiłem i nie wierzyli że telefonem :) Windows mi nie pasuje i na kom i na PC. A Android nigdy mi nie mulił. Czy miałem z 1 rdzeniem i 1GB RAM czy teraz na G3. Dbam o system :) Miałem też kilka Samsungów i kolory mi się podobały. Ale jak zobaczyłem wyświetlacz w G3 to już mi nie podchodzi ta cukierkowatość amoleda. Poza tym Office też jest na androida i PDF również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumia? RLY? Przeżyłem 610 / 800 / 820 i 920, nigdy więcej tego teleofnu

porównanie aplikacji na WP8 vs android to 25000 do 500 000. O czym tu więcej dywagować?

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji na Windowsa jest obecnie ok 560 tys.... http://www.telepolis.pl/wiadomosci/microsoft-560-tys-aplikacji-dla-windowsa-i-windows-phone,2,3,32376.html

Mi wystarczyło mieć styczność z jednym urządzeniem z systemem od Google... Dziękuję, nigdy więcej czegoś takiego...

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczyło mieć styczność z jednym urządzeniem z systemem od Google... Dziękuję, nigdy więcej czegoś takiego...

-Lumia 920-

Pewnie coś ze znikomą pamięcią RAM :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumia? RLY? Przeżyłem 610 / 800 / 820 i 920, nigdy więcej tego teleofnu

porównanie aplikacji na WP8 vs android to 25000 do 500 000. O czym tu więcej dywagować?

a korzystasz z 10-20 ;) mi jedynie brakuje Google Chrome .... tak mam wszystko co bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przesiadłem się na Windows Phone (8.1) i już nigdy nie wrócę do androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybrałem. Od wczoraj 17.00 jestem posiadaczem Note 3 32Gb.

Łatwy w obsłudze?
No właśnie, do tej pory miałem sony. Teraz muszę się wszystkiego uczyć od nowa. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w sklepie i do ręki wziąłem Samsunga Galaxy Note 3 Nokie Lumie 930 i cudowną piękność HTC ONE M8 :D i od 3 godzin jak patrzę na buźkę żonki to wybór był trafny HTC ONE M8 :kox:

Edytowane przez danielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone to jakaś pomyłka cena z kosmosu a nowości skopiowane z konkurencji HTC One M8 za***isty sam też takiego sobie kupię.Wygląd fajnie leży w dłoni odtwarzacz muzyki kładzie konkurencję na kolana zdjęcia też robi wystarczające nic dodać nic ująć :kox:

Edytowane przez danielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Nie ma to jak dobry marketing i myślenie że ma się :modny gadżet" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam urodziny w lipcu mam nadzieję, że do tego czasu pojawi się HTC ONE M9 i robę sobie za***isty prezencik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, nie chce tworzyc nowego tematu wiec odswieze ten.

Ojciec ma do wyboru samsung galaxy trend 2 lite lub LG Joy

Pod wzgledem aparatu i baterii na plus jest LG. Pod wzgledem internetu Samsung

Lg ma GPS + aGPS, Samsung ma GPS + Glona SS (nie wiem co to za wsparcie gpsa ten glon)

Kwestia tylko jak uzytkowanie sie spusje? co wybrac? :) czas do jutra heh :P

Wedlug mojego oka LG a was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonass jest bardzo potrzebny jak sporo jeździsz na nawigacji. Dużo szybciej łapie GPS "Fixa". A co najlepsze to ruskie jest ;p

Jeden i drugi tak naprawdę to słabiak. Ale jak się ma tylko te dwa do wyboru to trudno. Lepiej w tej kasie coś na windzie kupić. A tak to wybrałbym LG. Samsungi się opatrzyły i szybciej się robią "ociężałe" w użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon dla ojca wiec niemusi byc jakis z gornej polki :) aby byl ok. telefon i tak ma na karte. doladowania takie jak ma teraz. a nowy tel za 9 zl. wiec dla niego wystarczy by odbierac i dzwonic. skorzystac z neta i przedewszystkim z darmowej nawigacji ;) i tyle. Tez mi sie wydaje ze z tych 2 to LG lepszy bedzie. teraz ma jedna ze starszych xperii i nawigacja muli, zreszta jak caly tel i nic sie z nim nieda zrobic. wiec mozna ujac ze za czteropak ma nowy tel :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...