Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rura turbiny


izol84

Rekomendowane odpowiedzi

witam.napotkał mnie wczoraj pewien problem z autem.

startujac ze skrzyżowania,po wrzuceniu drugiego biegu i wcisniecu gazu,usłuszałem dzwięk jakby pękła opona i zaraz po tym świst wydobywajacy sie z prawej strony silnika po dodaniu gazu.jak sie pózniej okazało wyrwało rure z dołu turbiny.

i tu moje pytanie-co mogło byc tego przyczyną oraz jakie mogą być tego konsekwencje,szykować sie na wymiane samej rury,czy turbo tez moze byc walniete??dodam jeszcze ze auto od jakiegoś czasu nie zbieralo sie jak kiedyś.

a4 b6 1.9 tdi awx 96kw 280tyś przelatane.

pozdrawiam z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień rurę i powinno być dobrze. Pewnie ze starości pękła. Musiała być wcześniej już lekko nieszczelna a skutkiem był spadek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gumowa rura która zsunęła się nie jest uszkodzona?? Jeśli jest uszkodzona to wymiana, jeśli nie to załóż ją ponownie, tylko solidnie ;) ... Następnie zrób komplet logów VAG-iem, podsyłam temat jak je zrobić jakbyś nie wiedział: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-tdi-aktualizacja-20-viii-2012/

Wtedy będzie można ocenić co z autem jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grami121,nie ze one pękła tylko wyje*ało ją z mocowania.nie wiem jak to sie tam nazywa bo kompletnie sie nie znam.


blachu nie wiem czy jest uszkodzona-to oceni mechanik.a co do kompa to przydałby mi sie ktos z forum kto w tym siedzi, ale po ostatniej prośbie wszyscy mieli wyje*ane (a przecie mam to bym zapłacił),nikogo nie obrażając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo temu ze delikatnie ciekł olej z niej za mocno docisnałem opaske i pekła
skróciłem delikatnie i działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...