Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS sprawdzenie przepływomierza


and9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może któryś z kolegów na forum wie jaka jest procedura sprawdzenia przepływomierza VCDESEM , w A4 1,8 20V 125KM silnik AVV 2001R. Z góry dzięki za pomoc .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcje znalazłem ale do 1.9 tdi a do mojego nie i nie wiem czy będzie wiarygodna do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o logi ci chodzi? logi wszędzie się robi tak samo tylko że bloki pomiarowe się różnią. co potrzebujesz wiedzieć?który to blok czy jak logi zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o logi ci chodzi? logi wszędzie się robi tak samo tylko że bloki pomiarowe się różnią. co potrzebujesz wiedzieć?który to blok czy jak logi zrobić?

Potrzebuję sprawdzić przepływomierz, znalazłem procedurę ale kolega na tym filmiku testował A4 1.9 tdi a ja chcę sprawdzić A4 1.8 20V benzyna SILNIK AVV 2001R , zrobiłem te logi według tego filmiku , czyli rozgrzałem auto do 90°C wybrałem 01-( silnik), potem 08-(bloki pomiarowe), wybrałem grupę 03 następnie rozpędziłem auto do 30kh na trzecim biegu 1500rpm nacisnąłem zapisywanie logów, na trzecim biegu wcisnąłem pedał gazu do chwili osiągnięcia 4500rpm i zrobiłem stop log. Moje pytanie jest takie ,czy tą procedurę mogłem zastosować do mojego auta. Poniżej wklejam link z logowania do analizy. Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs

Edytowane przez and9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odpala ale potem przynajmniej na początku się dławi nie chce za bardzo wkręcać się w obroty, korektę długoterminową ma na 20 w plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij mu przepływkę i zobacz czy pomoże jak tak to ona jest winna :)

jak odpiłem przerywkę pomogło, czyli przepływa do wymiany , tylko jaka kupić oryginalną , czy podróbę , a może na szrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka do wymiany oryginalna ponad 600 zl i oddajesz starą lepiej kupić uzywke 120 zł

A jeszcze jedno na pewno dobrze podałeś oznaczenie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zastosowałem zamiennik nie pamiętam ile za niego dałem :) Na pewno nie przekroczyłem 250zł i jak narazie 3 lata bez problemu śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka do wymiany oryginalna ponad 600 zl i oddajesz starą lepiej kupić uzywke 120 zł

A jeszcze jedno na pewno dobrze podałeś oznaczenie silnika

A4 1.8 20V 125KW SILNIK AVV 2001R

ja74687 a mógłbyś sprawdzić jaki zamiennik założyłeś?

Edytowane przez and9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wymianie przepławki, kupiłem nowa firmy magneti marelli zrobiłem jeszcze raz logi na nowej przepławce, ale nadal nie mam 100g/s przy obciążeniu 100% ale auto pracuje ok jeszcze sprawdzę jakie będzie miało korekty, poniżej wklejam logi , może któryś z kolegów wypowie się czy jest wszystko ok, nadmienię że dla testów sprawdzałem logi w silniku 1.8 T z 2002r i tam faktycznie przy obciążeniu 100% pobiera 100g/s.

http://vaglog.pl/log_206431.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz logi wyglądają przyzwoicie :) Wszystko jest dobrze :)

a dlaczego nie ma 100% jak w 1.8 T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za tą Przeplywkę wygląda że jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za tą Przeplywkę wygląda że jest dobra

200zł z rurą komplet , rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w 1.8T jest turbina i tam będzie trochę inaczej :) Zobacz w innym 1.8 ze sprawną przepływką to wyniki będą podobne jak u ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś kręcił do odcinki to pewnie było by w okolicach 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...