Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB: Odczyt temperatury cieczy chlodzącej (G62) - blok 007 pusty


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam u siebie w aucie problem, wskazówka temperatury nie dochodzi do 90 stopni. Doczytałem na forum że najczęściej to awaria czujnika temperatury G2 / G62 lub termostatu i że należy sprawdzić VAGiem odczyty z tych czujników.

G62: wybrać 01-Engine, blok pomiarowy 007: u mnie tutaj jest pusto nie ma żadnych wartości.

G2: wybrać 17-Instruments, blok pomiarowy 003: tutaj jest odczyt prawidłowy, wskazanie jest podpisane "Coolant temperature" - wskazywało 76 stopni.

Skacząc po różnych blokach w 01-Engine pojawiają się dwa odczyty podpisane po prostu "temperature" - jeden podczas pomiaru miał wartość 87 a drugi 40. Silnik podczas pomiaru był rozgrzany.

Korzystam z VCDS-lite.

Jakieś sugestie dlaczego w 007 jest pusto? Ewentualnie jak inaczej sprawdzić czy termostat się zamyka?

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W engine temp. płynu masz w 001 i w 004.

Dzięki, to by się zgadzało nawet bo tam właśnie było 87.

Jest opcja by sprawdzić stan termostatu (zamknięty / otwarty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w engine masz 87 st a w tym samym momencie w instruments jest 76 st to by wskazywało jednoznacznie na uszkodzony czujnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest więc ta druga wartość temperatury na bloku 004? U siebie w BFB miałem 90 a tą drugą 47. Natomiast w instrumentach na bloku 003 była temperatura 88 więc czujniki mam OK. Ciekawi mnie jedynie co to za 47 st. Temperatura zasysanego powietrza? Komputer na desce razdzielczej pokazuje 10st C a na Vagu temperatura otoczenia to 18 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem potem rozpiske tych wartosci i ta druga temperatura to tak jak mowisz temp zasysanego powietrza. Air intake temperature.

@Lukasz, dzieki za pomoc, padl czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za wysoka, na postoju temp. dolocie jest dosc spora. Bo intercoler nie chlodzi sie pedem powietrza.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...