Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Oświetlenie wnętrza


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich i odrazu zapytuje , czy ktos moze wie w ktory kabel musze sie podlaczyc w oswietleniu w podsufitce ?, zebym mogl podlaczyc dodatkowe lampki oswietlenia a mianowicie planuje podlaczyc oswietlenie nog pasazera i kierowcy.

Wydaje mi sie ze oswietlenie podsuwitkowe jest najlepszym miejsce do pociagniecia okablowania i podlaczenia owego dodatkowego oswietlenia a chcialbym zeby wszystko dzialalo poprawnie , czyli oswietlenie nog zapala sie po otwarciu dzwi lub sam moge wlaczyc po przelaczeniu przelacznika w podsufitce.

Bardzo prosze o pomoc i porady jezeli ktos juz przerabial ten temat.

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta jako, że sam dość mocno jestem zainteresowany tym tematem i będę w tym tygodniu zaczynał rezać. Oto trochę informacji które udało mi się znaleźć:

Jedyne zdjęcie światła na nogi, jakie do tej pory widziałem, znajduje się w katalogu zdjęć mega rezacza zza oceanu Avanteix-a:

onyIItoRNSDtoRNSEKneeBolster07-vi.jpg

onyIItoRNSDtoRNSEKneeBolster08-vi.jpg

onyIItoRNSDtoRNSEKneeBolster11-vi.jpg

Dokładny opis jak rozbroić plastiki i tapicerkę, żeby się dostać do światełka w ww. katalogu . Nie jestem w stanie powiedzieć czy gotowe wiązki znajdują się w aucie, ale podejrzewam, że nie. Pełna wiązka oświetlenia deski rozdzielczej do kupienia w ASO: 8E0 971 679 G lub 8E0 971 679 L.

Patrząc na wiązkę nie wydaje mi się, żebyś musiał ciągnąć zasilanie aż z podsufitki. Wystarczy znaleźć łącznik wiązek idących do oświetlenia schowka i drzwiowego wyłącznika światła i z stamtąd pociągnąć moc z odpowiednich pinów. Osobiście potwierdzę to wszystko jak sam wyrezam.

Co do samych lampek to numer części 3B0 947 415 B. W spisie części jest również jakiś uchwyt ( 8E0 947 113 A ), ale wydaje mi się, że jest on używany tylko przy fotelach do oświetlenia stóp pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( 8E0 947 113 A ), ale wydaje mi się, że jest on używany tylko przy fotelach do oświetlenia stóp pasażerów.

to jest uchwyt przymocowany do foteli, w który montuje się lampkę oświetlenia (8E0 947 113 lub 8E0 947 101)przestrzeni nóg pasażera z tyłu.

czekamy na efekty Twojej pracy.Też będe robił to oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo ja juz tez sie zajarałem ;P ;)

w weekend patrze jak to dziąła :P i bede chyba przygotowywał sie do rezania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem inny patent, z przodu mam diody a z tyłu neony. Mam automatyczny włącznik zmierzchowy który działa tylko jak mam włączone światła :) trochę się z tym bawiłem ale działa super :) może na trochę innej zasadzie niż fabryczny pakiet ale bajer jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. a z tych diód i neonów nie zrobiła się troszke "choinka"?

Masz jakies fotki?

Pozdrawiam[br]Dopisany: 13 Grudzień 2008, 02:07_________________________________________________Wąski przeniosłes moj temat z lampkami do kosza. Czytalem ten temat, ale w moim watku zadałem konkretne pytanie czy ktoś by sie podjał zamontowania czegoś takiego i za ile. Nie chciałem pytac o to tutaj żeby nie zmieniać toku dyskusji. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski nie ma takiej mocy :wink4:

zapytaj w dziale spotów Krakowskich :) napewno pomoga i jest jeszcze dział servisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy, podjal sie ktos montazu tych lampek? Ja sie przymierzam (kupilem juz nawet te lampki w serwisie), ale widze ze bede musial przetrzec ten szlak:)Gdyby ktos mial jakies rady, sugestie to poprosze na PW. Jak bede juz po krzyku to postaram sie wrzucic opis i moze jakies foto :naughty:

Pozdrawiam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no to REZAJ maniek603, potem daj fotoporade, a potem ja się za to zabiore :> :>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez juz jestem przygotowany do rezania :P razem z kokosem :P ale jest za zimno i mi si enie chce ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zmienilem podswietlenie na neon led podlaczenie jest banalnie proste a efekt olsniewajacy jutro moze mi sie uda zamiescic jakies fotka[br]Dopisany: 04 Luty 2009, 22:09_________________________________________________i nie trzeba nic wycinac wystarcza dwie tasiemki zaciskowe i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dzieki wole oryginal nie jakies neony

neony sa dobre do tico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boberek i tu się mylisz, ja mam na tyle neony Folia Tec, z zewnątrz ich nie widać a dają ładną błękitną poświatę i to nie tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też się neony nie podobają. Może u Ciebie Vario-Tech wyglądają fajnie, choć wątpie. Jedym się mogą podobać innym nie.

Jedni uważają że magnetyzery są za***iste i auto ma 170 koni, inni są realistami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada po wymianie na ledy efekt jest bez porownania dodam ze to sa diody o barwie bialej zimnej

zdjecia nie sa najlepszej jakosci bo robilem je komorka moze jutro uda mi sie zrobic lepsze fotki

dsc00210yv2.th.jpg

dsc00213bx5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. ja jednak wole "ciepłe" światło po otwarciu drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za zimą barwą dlatego wymieniłem co się dało na led, tj oprócz postojówek nie mam już konwencjonalnych żarówek. A to fotka oświetlenia nóg z tyłu, każdy ma inny gust i nie ma się co spierać co lepsze.

97d189b40382b08dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...