Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gdzie montujecie antene cb


exportsubripp

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do wlascicieli avantów b8. Gdzie dokladnie najlepiej i najpraktyczniej umiejscowic malą antenke cb? Kupilem dzisiaj taka mala czarną presidenta ale nigdy w aucie cb nie mialem i zastanawiam sie gdzie ją przyczepic, do dachu czy do klapy?

6157717100_1424974770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem jak na zdjęciach poniżej. Kabel wchodzi z dachu przez otwór na zawiasy, idzie pod boczną tapicerką bagażnika, później pod podłogą bagażnika, pod tylnymi siedzeniami, potem przez tunel środkowy i wychodzi przy siedzeniu pasażera, gdzie mam zamontowane CB. Polecam taki montaż, bo kabel jest całkowicie niewidoczny.

and6RA7.jpg

1VrU6HP.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenę zamontowałem na reling, uchwyt do bagażników dachowych CRUZ 935 511 + kątownik aluminiowy http://www.hossa.pl/zestaw-dopasowujacy-kit-cruz-935-511.htmluchwyty są dedykowane do relingów a4, a6 , anteny magnesowe rysują dach, trzeba to ściągać i chować do bagażnika w zimę tez średnio to zakładać na dach i nie odpadnie przy trochę większej prędkości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem jak na zdjęciach poniżej. Kabel wchodzi z dachu przez otwór na zawiasy, idzie pod boczną tapicerką bagażnika, później pod podłogą bagażnika, pod tylnymi siedzeniami, potem przez tunel środkowy i wychodzi przy siedzeniu pasażera, gdzie mam zamontowane CB. Polecam taki montaż, bo kabel jest całkowicie niewidoczny.

and6RA7.jpg

1VrU6HP.png

Ja u siebie mam mniej więcej w tym samym miejscu, tylko ja nie jeżdżę z CB codziennie więc nie chowałem kabla po prostu leży sobie wciśnięty między fotele podczas jazdy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenę zamontowałem na reling, uchwyt do bagażników dachowych CRUZ 935 511 + kątownik aluminiowy http://www.hossa.pl/zestaw-dopasowujacy-kit-cruz-935-511.htmluchwyty są dedykowane do relingów a4, a6 , anteny magnesowe rysują dach, trzeba to ściągać i chować do bagażnika w zimę tez średnio to zakładać na dach i nie odpadnie przy trochę większej prędkości ;)

Na antene magnesową zakładasz gumowego kondona do tego na dach nakleja sie przezroczystą naklejkę i zadna ryska nie powstanie a gdy masz chec sciągasz z dachu i po problemie. Co do prędkości to z anteną na dachu biłem swój rekord prędkości i było to licznikowe 230. Anten miałem kilka i jak dotąd najlepsza jaką miałem była firmy Pirat, jej atutem była mozliwość wymiany samego magnezu lub samego kabla ponieważ wszystko ma na gwincie (w presidencie przetarł sie kabel i do kosza) wadą jest to ze w avancie bardzo gwiżdże.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem jak na zdjęciach poniżej. Kabel wchodzi z dachu przez otwór na zawiasy, idzie pod boczną tapicerką bagażnika, później pod podłogą bagażnika, pod tylnymi siedzeniami, potem przez tunel środkowy i wychodzi przy siedzeniu pasażera, gdzie mam zamontowane CB. Polecam taki montaż, bo kabel jest całkowicie niewidoczny.

and6RA7.jpg

1VrU6HP.png

Dodam jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze na dachu mam przyklejoną naklejkę ochronną (przeźroczysta folia), żeby nie rysować lakieru. Poza tym antenę da się przekręcać i u mnie jest pochylona o jakieś 30 stopni. Nie jeżdżę z ustawioną tak prostopadle jak na zdjęciu ;) Wygląda to nieźle, nie rzuca się jakoś szczególnie w oczy a zasięg CB jest dla mnie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2015 o 00:05, marc1n napisał:

antenę zamontowałem na reling, uchwyt do bagażników dachowych CRUZ 935 511 + kątownik aluminiowy http://www.hossa.pl/zestaw-dopasowujacy-kit-cruz-935-511.htmluchwyty są dedykowane do relingów a4, a6 , anteny magnesowe rysują dach, trzeba to ściągać i chować do bagażnika w zimę tez średnio to zakładać na dach i nie odpadnie przy trochę większej prędkości ;)

I takiego patentu szukałem.

Można to zamówić na tej stronie bez problemu? 

Kątownik Alu z czego dopasowaleś?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tej strony zamawiałem uchwyty,  kątownik aluminiowy kupiłem w Castoramie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...