Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś zna jakiś patent na to gdzie kupić te nieszczęsne klapki ?

Opublikowano

ASO 1200 zeta albo   sprawna używka allegro ale z tym jest ciężko

ale jak Ci się uda trafić i zamontujesz to uśmiech nie schodzi podczas przyspieszania :)

Opublikowano

1200zl to chyba cały wałek z gruszkami, mi chodzi tylko o te sprężyste elementy na wałku. Gdzieś da się to kupić ? Ktoś to dorabia ? To nie powinno być chyba bardzo trudne, dobry projekt, drukarka 3D, albo wycinanka z jakiegoś ABSu i już ;)

edit: PTFE (ew PTFE z domieszkami) wydaje się być idealnym materiałem. Ktoś ma wymiary ?

Edytowane przez roball

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja dorobiłem kilka sztuk na drukarce,ale dobrali mi kiepski plastik który stracił sprężystość i mam te klapki tylko na sztukę tam siedzą

Opublikowano

to jak masz dorobione to trzeba by ten projekt zrobić na lepszym plastiku bo z tymi klapkami jest bieda jak nie wiem co.

a 1200 zeta to niestety ale sam wałek bez gruszek.... :facepalm:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

1300 zł cały wałek z gruszką. Właśnie dojechał ;).

Jak coś to mam sprawny wałek z wszystkimi plastikami stan igła - ale bez gruszki, bo moja ma nadłamane zaczepy i trzyma na słowo honoru - ale działa i przestawia wałek

 

Opublikowano

Wstaw fotkę tego wałka  jak możesz to nowego i Twojego 

Opublikowano

Nowe cudo :).

Stare zrobię jutro zdjęcie i wrzuce

IMG_20171102_213317.jpg

Opublikowano

:) Poczujesz różnice po wymianie.. 

Nie ten silnik :decayed:

Opublikowano

U mnie został goły wałek - a do tego zmieliło zaczepy co łączą się z gruszką. Gruszka działała a wałek stał w jednym miejscu. Jutro rozbiorę cały kolektor - przeczyszczę i założę nowy wałek :)

Edytowane przez wircik

Opublikowano

Witam.

Ten grzybek na końcu wałka jak powinien być ustawiony?

ktoś to przerabiał  - Większą częścią do kolektora?

 

Opublikowano

ten grzybek powinien być osadzony z tyłu i w zasadzie nie powinien wypaść  ale generalnie nie da się go założyć w inny sposób

Z jednej strony ma być wsadzony na wałek a z drugiej wciśnięty w otwór w kolektorze i trzeba uważać żeby nie wypadł

 

U mnie mechanior chciał sprawdzić w jakim stanie jest wałek i wypadł mu grzybek i wpadł po jakimś czasie przez kolektor do zaworów i leżał na zaworze na 4 cylindrze grzechotało jak cholera całe szczęście nie podparł zaworu ani nic nie uszkodził ale grzechotka była taka jak by ktoś garść śrubek wrzucił do silnika.

Wiec upewnij się ze Ci nie spadnie bo jak wypadł raz  to znaczy że ma luzy a za bardzo ich nie powinien mieć...

Po jakimś czasie sam to rozebrałem i znalazłem winowajce w postaci tego "grzybka"....

 

 

Opublikowano

Dzięki. Już zamontowany nowy wałek ;).  Grzybek węższym do kolektora inaczej gruszka nie chciała wejść - odstawała. Węższa strona grzybka do kolektora - ale miała luz bo otwór jest większy. Wyższa część grzybka za to jest za duża żeby wejść w otwór w kolektorze - chyba że trzeba go na siłę wcisnąć ?

Ktoś to wciskał wyższą stroną?

Edytowane przez wircik

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witajcie, dołączę się do tematu, poszukuje sprawnego wałka z tymi plastikowymi pierścieniami i zapinkami miedzy pierścieniami. niestety mnie nie stać zeby za wałek dać 1300 zł ;)  prosze o jak najszybszy kontakt

Opublikowano
5 godzin temu, zygi197 napisał:

Witajcie, dołączę się do tematu, poszukuje sprawnego wałka z tymi plastikowymi pierścieniami i zapinkami miedzy pierścieniami. niestety mnie nie stać zeby za wałek dać 1300 zł ;)  prosze o jak najszybszy kontakt

Jeszcze  jedna sprawa doszła. Może zwiększyć się otwór w kolektorze w który wchodzi ten Walek? 

Opublikowano

Jak się ma zwiększyć ?

Opublikowano

Tak. Jak jest wyrobiony to jest większy - i dlatego zjada części wałka.  Musisz znaleźć kolektor z odpowiednią średnicą  - taką jak ma wałek, inaczej nic nie da wymiana bo zje ci wszystkie klapki. :(

Opublikowano

Piszesz o otworze z tyłu w którym jest grzybek w który wchodzi wałek ?

Opublikowano

Tak

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, co sądzicie o stanie tych łopatek/klap ?

Sprzedawca twierdzi, że wszystkie pierścienie są cale, ale jedna zapadka jest pęknięta.

Czy będzie miało to duże znaczenie? Może coś jeszcze brakuje?

 

IMG_2080.JPG

IMG_2081.JPG

klapa.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.