Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kapie olej - po 2-3 kropelki na noc


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem. Niedawno kupiłem samochód i mechanik na przeglądzie stwierdził że troche kapie olej, samochód był u mechanika, wymienił jakieś uszczelki pod zaworami silnika bo mowil ze tam widać olej.

Pozniej zobaczylem w garazu ze mam pare kropel oleju na podłodze, ale na moje oko oleju nie ubyło. Co to może być, czy pozostałości zaschnietego oleju i skapuje jak jest goracy czy jak?? Silnik 4.2 B7.

Zapomniałem napisać że zalałem go 10w40 valvoline i już jest troszke brudny.

Edytowane przez jary1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru kropelkach nie jestes wstanie ocenic ze cos ubywa, moze miska sie poci a moze ze skrzyni. Wariantow moze byc duzo. Najlepiej jak bys wjechal na kanal i obejrzal calosc od dolu. Wątpie w to zeby to byly jakies pozostalosci oleju, chyba ze olej byl niedawno wymieniany i ktos go nieumiejętnie wlewal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to że się troche pobrudził nie swiadczy o niczym złym ? wymiana była ze 3 tyg temu - przejechane ze 400 km

I jeszcze to jest ciekawe ze na podłoge olej leci czarny a na stalce jest czystrzy

Znajomy mi to podpowiedział że jak wczesniej były wycieki to mogł olej gdzies zaschnac i jak jest rozgrzany to kapie, no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podlodze to jest norma ze bedzie czarny ,olej pewnie kapie najpierw na oslone silnika a potem dalej na podloge. 2 sprawa Kolego olej nie zasycha na metalowych badz aluminiowych czesciach,predzej by odparowal od jakiegos goracego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maske zdejmij oslone gorna silnika, jakąs lampe w reke i obejrzyj do okola motor. No i tak samo z dolu oczywiscie jak masz kanal, bo tak to ciezko okreslic gdzie sie moze pocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi że nie mam kanału:( musze się wybrać do mechanika w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie coś... Okazało się że miska olejowa miała mikropekniecie, ale naprawdę tak ciężko ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...