Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik sam się otwiera


siwcio3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy było to już na forum, ale przeszukiwanie na telefonie nie jest łatwe, a google nie pomaga. Dziś zauważyłem problem: gdy auto 'chodzi' otwierania bagażnika uaktywnia sie kilkakrotnie i jade z otwartym bagażnikiem. Mam otwieranie bagażnika z pilota. Gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w sedanie ale w avancie tak się dzieje gdy wilgoć dostanie się do mikrostyku otwierania klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się sam ten mikrostyk wymienić? A dziś też zauważyłem, że wciskając przycisk "otwartej kłódki" bagażnika nie da sie otworzyć. Da sie tylko przyciskiem, który go odblokowuje i otwiera. Jest to problemem, bo nie raz musze gasić specjalnie auto..

A w dodatku dziś siedziałem w aucie, zapłon był wyłączony, a bagażnik sie otworzył.. to juz duży problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób test, zrzuć tapicerkę z bagażnika i odepnij kostki z tych mikrostyków. Klapę otworzysz zawsze kluczykiem awaryjnie. Zobaczysz wtedy czy to ich wina. Ja też obstawiam te mikrostyki, może woda Ci się tam dostała?

Jeżeli to nie to, to wypadało by zajrzeć do pompki centralnego zamka, może tam jakaś kostka się poluzowała, albo wilgoć jest. Masz ją w bagażniku w prawym nadkolu.

Edytowane przez dam-in
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyciagnac cale mikrostyki, zdejmujesz z nich gumowa oslonke, jak to zrobisz bedzie tam aluminiowa blaszka, ktora na 90% bedzie utleniona (spuchnieta) i dlatego otwiera Ci sie sam bagaznik, sam to mialem.

Wyjmiesz ta blaszke, przeczysc porzadnie szczotka druciana do 0 i prysnij jakims lakierem, i problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!! Jutro się za to zabieram :) dam znać czy pomogło :)

Panowie, ściągnąłem tapicerkę klapy i zauważyłem też, że te lewe mikrostyki w ogóle nie działają, tzn nie reaguja na przyciskanie, prawe normalnie otwierają klape. Odpiąłem kostki i nie zauważyłem problemu samootwierajacego się bagażnika. Teraz pomóżcie mi proszę, jak w ogóle wyciągnąć te mikrostyki? Muszę wykręcić zamek? Nie mam pojecie jak to zrobić i przede wszystkim jak sprawdzić dlaczego nie działają.. mogę podmienić kostki, żeby być pewnym niesprawności mikrostyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostki mozesz przemienic, ale podejrzewam ze mogl ci sie po prostu popsuc mikrostyk, a raczej styki co sa we wtyczce, u mnie akurat tak bylo, ze zasniedzialy a jak wypialem kostke od mikrostyku to styki zostaly w kostce... i lipa.

A mikrostyki wyjmiesz jesli teraz wykrecisz blende z podswietleniem cala i dopiero dostaniesz sie do mikrostykow, one sa na zatrzaski plastikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz zauważyłem, że lewy mikrostyk nie działa w ogóle. Myślicie, że to jest do naprawienia czy to będzie już do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...