Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Clon RNS-E, Wince 6.0 Arm11


witold2452

Rekomendowane odpowiedzi


tu można kupić za mniej jak 1500 zł, przy zakupie 2 sztuk bo taniej za przesyłkę wychodzi. produkt wysłany jest z Europy wiec nie płacimy cała itd.

Tylko Brać :)

Pamiętaj android i wyświetlacz słabszy . Brak Faktury i gwarancji Wiec nie wiem czy taniej Czy może wyjdzie z czasem drożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi bo widzę że sprzedajesz takie radia, masz może w ofercie takie radio z wyglądem jak oryginał? z jednym pokrętłem?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

East-import ::

Właśnie Dopiero po zakupie i montażu możecie stwierdzić czy 2000zł gra tak samo jak 12000zł :)

Cena nie ma tutaj dużo do rzeczy . Kup alpinę za 400 zł i przeskoczy o 10 lat świetlnych te 2000 zł za androida Twojego .

Zaczynam Cię lubić bo obaj siedzimy w handlu i usługach :) jednak co dla Ciebie jest fajnym dzwiękiem dla innych poniżej krytyki :)

Na te 12tyś składa się nie tylko radia , ale i głośniki , wzmacniacze itp itd . U Ciebie jest końcówka mocy pochodna TDA7384 i jakiś najzwyklejszy przedwzmacniacz i mimo iż jest to sterowane 4 rdzeniami to jednak nadal jest to " MAŁO " . Bo radio nie gra rdzeniami , bajerami , dotykowym ekranem itp . Gra w nim końcówka mocy , przedwzmacniacz , cały tor audio .

Mów klientom iż jeśli są napaleni na bajerki , navi i jakieś dodatkowe funkcje - oni to kupią . Tylko po co szarpać się dalej jeśli dzwięk nie odpowiada i wtedy cały czar pryska . Niestety ale ja dzisiaj chciałem założyć żonie radio z andkiem ( ze względu na navi bo często nim śmigam ) do a3 . I niestety żona kazała mi je wywalić bo dla niej liczyła się muzyka , a niestety " stare " Bose wymiatało dzwiękowo .

Bądzmy normalni . Prosiłbym Cię o nie przypominanie ciągłe ile to oszczędzamy wydając 2tyś zamiast 4-8-12 patoli bo niestety za te 12 patoli to kupisz a4 b6 i jeszcze zostanie na radio .

Kris

PS.

Radia są warte ceny , jedynie pod warunkiem zaakceptowania pewnych mankamentów i Ważne - klient musi o tym wiedzieć .

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Krzysaudi

w końcu ktoś pisze jak jest.

musisz wybrać albo bajery albo jakoś muzyki.

Krzysaudi może polecisz mi coś do mojego audi a4 b6. chce wstawić jakieś fajne 2 din ale zależy mi na jakości muzyki.

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ładne radia wszystkomające , jednak jeśli ktoś chce mieć ori to niech zostanie przy ori . Tutaj są kompromisy

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z faktu, że najnowsze wydanie MMI jest zminiaturyzowane - Audi wręcz się chwali upakowaniem większej ilości funkcji do jednego pudełka. A jak chińczyk tak ma, to źle?

Jak nie wierzysz pokażę dowody.

U Ciebie jest końcówka mocy pochodna TDA7384 i jakiś najzwyklejszy przedwzmacniacz

1. Chciałbym wiedzieć co siedzi w RNS-E i porównałbym pdf-y dla zaspokojenia mojej i innych ciekawości. Przykładowo w Symphony 2 siedzi coś równie "wybitnego" co w chińczyku, nie sądzę by RNS-E był pod tym wzgl. lepszy.

Audiofilski argument, że nie gra scalak a "topologia" (i bliżej nieokreślona ilość "audiofilskiego powietrza") do mnie zupełnie nie przemawia i mam na to swoje argumenty.

2. Jeśli ktoś ma głośniki+wzmacniacz BOSE to końcówki mocy w radiu go zupełnie nie interesują - mogłoby być wsadzone tam największe guano i dalej by to nie pogorszyło dźwięku nawet o 0.000000000000000000001% THD

3. W przypadku chińczyka należy pamiętać o separowaniu galwanicznym wzmacniacza BOSE i stacji - w ori radiu separator jest wbudowany. Inaczej będą słyszalne brumy, świsty i inne szumy.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bebech bebechami ale prawda jest taka że dopóki nie usłyszysz radia to możesz tylko strzelać czy radio jest warte ceny.

może chorus2 tak samo gra jak navi RNS-E no ale wyświetlacz robi swoje.

porównując radia 2 din to wiadomo że chińczyk jest dla fanatyków bajerów w aucie ale muzyka swoją drogą.

jakbym znalazł radio z Chin o wyglądzie oryginału z systemem Android w przyzwoitej cenie to czemu nie. w razie czego mogę je sprzedać za taką samą cenę.

a jeśli miałby ktoś na sprzedaż ciekawe radio z koszem 2 din chętnie kupie:-) proszę pisać na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszałem i jedyne do czego mogę się przyczepić to max. głośność - ori radia grają o 6dB głośniej na wyjściu liniowym (BOSE). Jak ktoś nie jest powiatowym Casanovą co go muszą słyszeć jeszcze w sąsiedniej wiosce jak głuszy miejscowe gąski :wink: to uważam, że jest to mankament pomijalny.

Druga sprawa - brzmienie to strasznie subiektywna sprawa... do jej RZETELNEJ oceny co gra w danej chwili (niekoniecznie co gra lepiej-gorzej) potrzebny jest podwójnie ślepy test, takie same warunki pomiaru etc.

Nie od dziś wiadomo, że GŁOŚNIEJ=LEPIEJ, tak działa psychoakustyka. Chińczyk niestety na tym samym poziomie głośności (np. 50%) będzie grał ciszej od ori radia, a przez to subiektywnie bardziej płasko, jałowo, bez polotu.

Największą robotę w brzmieniu i tak robią głośniki, potem wzmacniacze a na szarym końcu źródło. Złotousi forsują z kolei tezę, że to źródło ma największy wpływ. Są wśród nich też tacy co poprawiają brzmienie systemu kosztownym okablowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma czegoś takiego by każdego zadowolić. Chcesz ori by dobrze grało trzeba wydać 12 tysi bez bajerów + bajery kolejne tyle pewnie na gadżety się wyda.

Chińczyk 2k A ma bajery warte wiele więcej + gra nie gorzej niż Kenwood . Więc Kalkulacja czy wydać 20k na sprzęt studyjny do auta , czy 2 K na sprzęt kompromisowy Dodam że Knwood ma za 6k Uniwersalny ze słabszym prockiem i bebechami Pewnie dedykowane do audi marki kenwood z androidem i dual core koszt to około 12k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tą ceną, bo tu chodzi o porównanie używanego RNS-a za ~ 1600-2000zł z nowym chińczykiem w tej samej cenie.

Gdybym miał wydać 12tys. na nagłośnienie to ponad połowę tej kwoty przeznaczyłbym na lepsze głośniki+poprawę akustyki, 20-30% na wzmacniacze a pozostałe 10-20% (tj. 1000-2000zł) na radio z wyjściami liniowymi i lipnymi końcówkami mocy. A najlepiej jakby ich w ogóle nie miało, bo są dla mnie tylko zbędnym balastem.

W ogóle uważam, że kupowanie kosztownego radia "bo ma lepsze końcówki" jest nieporozumieniem. Do wzmacniania służy wzmacniacz a nie radio.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale RNS nie ma porównania do Możliwości Chińczyka. Na starcie RNS przegrywa . To tak jak by porównać smart tv Led do kineskopowego ;)

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale za chwilę znów ktoś wejdzie i palnie, że jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego... zupełnie ignorując przy tym fakt (albo żyjąc w nieświadomości), że Audi z najnowszym ori MMI zrobiło podobną integrację o czym z dumą donosi w zeszycie szkoleniowym SSP :banan:

O brzmieniu swoje zdanie wyraziłem już wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież cena jest dobra - poniżej 2tyś....

A to jest wielką zachętą bo oszczędzasz całe 10 tyś ...

A reszta się nie liczy . A to że chodzi ciszej - nie znaczy że jest gorzej . Chodzi o całą charakterystykę , o tzw subiektywne odczucia . . Pamiętaj jak miałem klienta co kupił pejlinga za prawie 2 koła , do tego procesor dzwięku , jakieś filtry itp itd i był zniesmaczony bo wywalił ponad 3 tyś do kosza bo tego nie dało się słuchać . Ale za to miał bajery ...

Też uważam że radio + wzmacniacz + głośniki i wtedy jest okej . Dodatkowo dochodzi radio - jeśli chodzi gorzej , dla mnie jest to nieakceptowalne bo do tego jest radio żeby czasem posłuchać wiadomości na długich przelotach i wiedzieć co się dzieje - a nie słuchać szumu ...

Dobra , każdy ma swoje zdanie .

Miłego dnia Panowie .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Chińczycy już udowodnili że np. telefon meizu bije o głowę Samsunga i nie tylko. Więc Nie ma co narzekać na chińczyka Jest tańszy niż europejski odpowiednik z bardzo dobrymi parametrami Kenwood ma dedykowane do VW w cenie 4000zł na windzie CE :kox: czyli 4 x droższy a to samo co chińczyk Bo ten sam chińczyk z tymi samymi bebechami to koszt 1000-1200zł

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd się wyleczyłem z audiofilizmu jestem bardzo sceptycznie nastawiony na subiektywne odczucia co do porównywania brzmienia dwóch urządzeń.

Psychologowie już dawno temu udowodnili zależność postrzegania jakości produktu wzgl. ceny czy marki.

Ponoć to samo wino lepiej smakuje podane w kieliszku niż w musztardówce :decayed:


Dodatkowo dochodzi radio - jeśli chodzi gorzej , dla mnie jest to nieakceptowalne bo do tego jest radio żeby czasem posłuchać wiadomości na długich przelotach i wiedzieć co się dzieje - a nie słuchać szumu ...

Tam gdzie zaszumi lekko chińczyk szumiało pięknie ORI radio z DIVERSITY :exclamation: - tyle w temacie szumiącego chińczyka mam do powiedzenia :facepalm:


Powiem tak Chińczycy już udowodnili że np. telefon meizu bije o głowę Samsunga i nie tylko

Jeszcze dekadę-dwie temu z Samsunga wszyscy się śmiali, że to taka marketowa marka. Teraz ich telewizory czy telefony wyznaczają standardy :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem u siebie radyjko z takim systemem i co prawda to prawda Ekran rewelka, szybkość rewelka,bajery,tv,internet itd

niestety ma dwa minusy, słabo ściąga fale radiowe i jakość muzy słaba

radio głośno i wyraziście gra ale brakuje mu jakby to nazwać basu przestrzennego,,, niestety dla fanów dobrej jakości muzyki radio nie zda egzaminu.

U siebie w bmw e46 oprócz radia założyłem też fajny głośnik w ściance grodziowej bagażnika, wzmacniacz i kondensator ale to nic nie dało.

Więc albo bajery albo fajna efekt dźwiękowy z głośników:)

http://fs2.directupload.net/images/150615/ehyhxgu2.jpg

i proszę nie pisz że albo bajery za 2 tys albo 20000 zł bo nie piszesz obiektywnie tylko robisz sobie reklamę

Sam myśle nad RNS-E plus tv albo stacja multi..... GMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obiektywnie albo 20.000zł albo 2.000zł różnica jest w cenie i w dźwięku . Ale czy aż tyle warto przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...