Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli z a6 c5


sasza

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chciałbym podsumowac temat z działu wnętrze, temat którego pionierem jest kolega sebidi.

Po co ta przerobka?

1. W kuble z a6 siedzi się o niebo lepiej niż kuble a4.

2. Kubły a6 mają pełną regulację lędźwi (przód tył góra dół) także jak ktoś narzeka na ból pleców napewno będzie mógł dobrze dostosować fotel pod siebie.

3. Recaro z a6 jest w pełni elektryczne, w a4 brak przesówania fotela przód tył.

4. W a6 jest grzana tylna kanapa.

5. Z a6 idzie kupić taniej i ładniejsze fotele.

6. Mega frajda dla kogoś kto lubi rezać :decayed:

7. Fotel jest ciut większy, od strony tunelu jest spoko nic nie haczy i nie zaczepia, od strony regulacji jest gorzej, fotela przy zamkniętych drzwiach raczej nie ustawimy, chyba że ktoś ma chińskie łapki :papa: \

8. Wkońcu mam swój osobisty schowek gdzie moja kobieta nie dosięga :grin:

I teraz parę wskazówek:

1. Szukamy foteli w pełni regulowanych elektrycznie. Fotel z a6 ma ogólnie wyżej siedzisko niż fotel a4. I montując zwykły fotel tył jest nisko a przód idzie trochę do góry, co np dla mnie jest super bo wpadam w ten fotel i mam gdzie nogi podziać ale dla niższych osób może być problemem.

2. Bez średnio wyposażonego warsztatu nie zabierajmy się za to.

3. Trzeba wywalać dywan aby po spawaniu dobrze zabezpieczyć podłogę.

4. Wszystko trzeba pospawać z dużą dokładnością bo potem nie pasują współpracujące elementy.

5. Kostki poduszek i zasilania foteli, czy grzania są takie same jak w a4.

Właściwa robota:

1. Rozbieramy wnętrze tak aby wyjąć dywan. Tego nie będę opisywał, można znaleźć na forum.

2. Przednie fotele:

2a. Pierw zajmujemy się rolkami które wchodzą w ślizgi. Interesują nas rolki które wchodzą w zewnętrzne ślizgi. Trzeba je zwężyć i zmniejszyć. Nie podaję żadnych wymiarów, rolki mają poprostu luźno wchodzić w szynę, szlifujemy i pasujemy aż do skutku. Ja pierw dostosowałem ją do danego wymiaru szlifierką, potem doszlifowałem rolkę na papierze sciernym.

2b. Mocowanie fotela przód ni hu hu nie pasuje. Trzeba usunąć mocowanie farbyczne (4 malutkie spawy do podłogi) i zastąpić je fabrycznym mocowaniem na 3 otwory (będzie pasować z audi a6, passata b5, golf IV). Mocowanie wspawujemy jak najbliżej przedniej części belki na której było stare mocowanie. Ustawiamy odległości i kąty. Spawamy dobrym migomatem, aby te spawy jakoś wyglądały. Zabezpieczamy przed korozją i malujemy w kolor nadwozia. Przednie fotele mamy gotowe.

3. Tylna kanapa to już zupełnie nie pasuje :grin: ale da się zrobić wszystko

3a. Siedzisko. Tutaj już idzie zupełna żeźba. Trzeba wyciąć stelaż i gąbke z tyłu siedziska. Tniemy pasujemy i aż wejdzie w fabryczne zapinki. :wink:

3b. oparcie. Trzeba skrócić rurę od dolnego mocowania obydwu oparć. Odcinamy ucho, skracamy rurę i spowrotem spawamy ucho pamiętając aby je dobrze ustawić. Malujemy wszystko i gotowe. :wink:

3c. Boczki to już fantazja każdego z nas. Mozna pokusić się o obszycie ich skórą a boczków a6. Ja dorwałem boczki z a4 wiec mam problem z głowy.

Postaram się uzupełnić temat o dobre zdjęcia.

tak to wyszło u mnie:

02164678563884632926_thumb.jpg

67218813893649368923_thumb.jpg

Życzę miłego rezania, pozdro :hi:

Postaram się zarzucić fotki jak wszystko mniej więcej wygląda. Trochę jest roboty ale i efekt fajny. :hi:

Edytowane przez sasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi ostatnio wrzuciliśmy recaro z s6, piękna rzecz, wygoda nieziemska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny szacun za to co zrobiłeś :thumbup1: Jak długo Ci zajeło zabawa z tym żeby to wsadzić?? wygląda :shock3::slina: ....biście a i wygodniejsze napewno. A tylną kanapę masz grzaną?? czy zwykłą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna kanapa grzana .....montaż popoludniami ale do tego wiązki grzanych foteli elektryka no i pierwszy raz to robiłem teraz to co najwyżej jedna sobota by wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to jest to co mnie kusi tylna kanapa grzana i właśnie chyba mam pomysł na nowy mod :eusathink::banan: A i tak będę robił składana kanapę to i przy okazji może zrobię grzaną tylną kanapę w mojej 4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?page=3Razem z kolega smky95 z forum wymyslilismy sposob mocowania przedniego fotela z a6 c5 do a4 b5 zeby frontowa czesc fotela byla jak najznizej ;) w porownaniu do mocowania ori z c5 siedzi sie teraz o niebo lepiej praktycznie tam samo nisko jak w fotelu z b5 a wygodnie jak w fotelu z c5 :banan:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy ktoś połączył grzana tylna kanapę w A4 b5? Jeśli tak to wpial się w instalację przednich czy jak? Jak z regulacją ogrzewania kanapy? Proszę o pw? zrobiłem u siebie grzane oraz w pełni elektrycznie regulowane kubly, została do zrobienia tylna kanapa tylko grzana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...