Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz i stukanie w układzie kierowniczym


Piotrek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem tutaj nowy, od niedawna jeżdżę Audi A4 B5 1.9 TDI.
Mam z nią taki problem , iż jest luz na kierownicy, a gdy energicznie ruszam kierownicą na prawo i lewo to słychać takie stukanie. Mam filmiki które świetnie to obrazują, ale nie potrafię ich tu wkleić. Jeżeli ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną proszę o kontakt to podeślę filmiki.
Pozdrawiam

Filmiki w poście poniżej

Edytowane przez Piotrek_A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa maglownicy albo drążki kierownicze. Od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki wydają się być ok, nie widać luzów. Jest stukanie przy grodzi między silnikiem a kokpitem przy energicznych ruchach


Filmiki przedstawiające problem:
https://www.youtube.com/watch?v=Y5zZRI20B2E

https://www.youtube.com/watch?v=1Rp__bXjGVY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się że stukanie na wyłączonym silniku będzie, jak zachowuje się gdy odpalisz silnik? Nadal stuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki ok a drążki? Ja przy wymianie maglownicy zauważyłem, że jeden jest rozwalony ale nie miałem takiego na zmiane. Po zamontowaniu stukało jak u Ciebie. Jeśli to nie one to zostaje magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, tylko stuki były słabsze, wymiana drążków i końcówek załatwiła sprawę. Luzu nie ma, ale problem jest przy skręcaniu po dłuższym postoju, tzn. skręca się lekko, ale coś krzypi...to będzie maglownica? Płynu nie ubywa...ostatnio tak jakby coś lekko wyło przy skręcaniu, a później się uspokoiło jakby po rozgrzaniu. Czy to może pompa nie wyrabia na początku i dopiero po jakimś czasie rozprowadza płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dzisiaj ściągnąłem koła i jest lekki luz na końcówkach drążków i jest luz z prawej strony na drążku kierowniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy krótkim energicznym ruszaniu kierownicą prawo lewo (lub góra dół) coś stuka a cała reszta jest sprawdzona to prawdopodobnie będzie to krzyżak (łączenie kolumny kierowniczej z maglownicą). Zdejmijcie osłonę pod kierownicą (cztery śrubki 8) złapcie ręką za krzyżak i ruszajcie energicznie jak będziecie czuć luz to na pewno to wina krzyżaka (można wsadzić śrubokręt i zablokować tak jak na foto f2ec9931d72383c5m.jpg wtedy powinno przestać stukać).
A owe stukanie słychać tak jakby na zewnątrz bo odgłos niesie się po całej maglownicy.


Miałem podobnie, tylko stuki były słabsze, wymiana drążków i końcówek załatwiła sprawę. Luzu nie ma, ale problem jest przy skręcaniu po dłuższym postoju, tzn. skręca się lekko, ale coś krzypi...to będzie maglownica? Płynu nie ubywa...ostatnio tak jakby coś lekko wyło przy skręcaniu, a później się uspokoiło jakby po rozgrzaniu. Czy to może pompa nie wyrabia na początku i dopiero po jakimś czasie rozprowadza płyn?

Zdejmij osłony gumowe na maglownicy i posmaruj tawotem drążki kierownicze (chodzi o to miejsce df63928c2378498am.jpg jest tam plastik i prawdopodobnie on tak skrzypi).

Edit: Jednak to nie była wina drążków tylko siłownika w maglu, jak zdejmiesz prawą osłonę (harmonijkę) to tam jest plastikowa tuleja na siłowniku magla, posmaruj cały siłownik tawotem pokręć kierownicą i jeszcze daj tawotu. Mi właśnie tak skrzypiało, dzisiaj przesmarowałem i jak ręką odjął.

Edytowane przez Cie5la
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem komplet drążków i końcówek i luzów brak, teraz układ kierowniczy jest precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podepnę się pod temat, problem jest taki jak widać na załączonym filmiku; stuki na postoju na włączonym silniku, kręcąc na parkingu delikatnie chrobocze co czuć na kierownicy- wymienione końcówki drążka, magiel po regeneracji 50tys km, na dziurach, progach itd. nic nie stuka, po rozpieciu końcówek drążka maglownica nie wydaje żadnych dźwięków.
Drążki czy maglownica ?



Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...