Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oświetlenie wnętrza


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich i odrazu zapytuje , czy ktos moze wie w ktory kabel musze sie podlaczyc w oswietleniu w podsufitce ?, zebym mogl podlaczyc dodatkowe lampki oswietlenia a mianowicie planuje podlaczyc oswietlenie nog pasazera i kierowcy.

Wydaje mi sie ze oswietlenie podsuwitkowe jest najlepszym miejsce do pociagniecia okablowania i podlaczenia owego dodatkowego oswietlenia a chcialbym zeby wszystko dzialalo poprawnie , czyli oswietlenie nog zapala sie po otwarciu dzwi lub sam moge wlaczyc po przelaczeniu przelacznika w podsufitce.

Bardzo prosze o pomoc i porady jezeli ktos juz przerabial ten temat.

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste - jeden kabel idzie do masy,drugi do zasilania żarówki - podepnij się pod zasilanie żarówki:) Co do koloru, to nie wiem, ale prosto sprawdzisz - jak nie masz miernika lub kontrolki, to żarówkę dotknij do karoserii, lub jakiejś śrubki, a do drugiego końca przyłóż kabelki od oprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Ja mam oswietlenie na nogi i wydaje mi sie ze jak otwieram prawe drzwi to swieci mi sie prewe switlo,jak otwieram lewe to swieci sie lewe,a ty jak podlaczysz z sufiu to beda sie swiecily dwa naraz.wedlug mnie najlepiej jest podlaczyc to z czujnika otwierania drzwi i wtedy bedzie tak jak powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi , podpowiedzi i wszelaka pomoc w tym temacie , jednak ze jestem na bakier z elektryka ;( dlatego bardzo bym prosil o jakies konkrety czy to o podlaczenie sie do oswietlenia podsufitkowego czy tez do czujnika otwierania drzwi , gdzie dokladnie musze sie podlaczyc , jaki kabel , kolor kabla itp.

Jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin9680 polecam podpiecie sie do czujnika drzwi, jest latwiejsze

a sprawa wyglada tak. musisz sprawdzic czy w kablu czujnika idzie plus czy minus (czujnik robi jako klucz). mozna to sprawdzic np probówką lub dioda led z rezystorem - chyba ze posiadasz multimetr (wtedy jedna nozke dajesz do kabla druga do masy samochodu - jakies miejsce np blacha).

jesli na kablu jest plus (raczej prawdopodobne) to wtedy robisz jego rozgalezienie i prowadzisz plus do zarowki - diody (czym tam chcesz podswietlic), a minus z zarowki - diody dajesz poprostu do jakiejs masy w samochodzie i juz

tylko musisz pamietac o jednym - jesli montujesz diody to sa one zailane napiecie 3v (czerwone 1,5 V) a auto daje 12-13 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem tez nad tym , zeby sie podlaczyc pod czujnik dzwi i chyba tez tak zrobie ale jeszcze jedno pytanie dla osob rozeznanych w temacie , gdzie dokladnie znajduje sie owy "czujnik dzwi" ??

Czy znajduje sie w dzwiach czy tez jest gdzies ukryty w slubku bocznym?

Bardzo prosze o podpowiedz i pomoc.

Dziekuje wszystkim :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeje kotleta chcialbym podlaczyc ledy oswietlajace nogi 4 szt. Chcialbym aby kazde zaplalo sie z jedna para drzwi. Gdzie najlepiej sie podlaczyc i jak pociagnac kable aby ich nie bylo widac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moduł komfortu i zobacz czy obsługuje oświetlenie pod nogi. Jeżeli nie to ja polecam podłączyć się pod lampkę w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moduł komfortu i zobacz czy obsługuje oświetlenie pod nogi. Jeżeli nie to ja polecam podłączyć się pod lampkę w podsufitce.

Moj modul komfortu nie obsluguje tego wlasnie oswietlenia. Jest gdzies na forum fotostory jak dokladnie to zrobic? :>[br]Dopisany: 01 Maj 2011, 21:36_________________________________________________

Sprawdź moduł komfortu i zobacz czy obsługuje oświetlenie pod nogi. Jeżeli nie to ja polecam podłączyć się pod lampkę w podsufitce.

Moj modul komfortu nie obsluguje tego wlasnie oswietlenia. Jest gdzies na forum fotostory jak dokladnie to zrobic? :>

Witam. Dzisiaj juz zrobilem sobie owe oswietlenie nie posiadajac odpowiedniego modulu komfortu. A zrobilem to nastepujaca:

1. sciagnalem przykrywke od bezpiecznikow,

2. potem mala listwe miedzy bezpiecznikami a gumowa uszczelka pociagnalem do siebie jest na spinki,

3. dolny prog sciagnalem tez jest na spinki,

Pod bezpiecznikami znajduja sie kostki znalzlem pomaranczowa kostke odnalazlem kabelki czerwono- bialy i brazowo-bialy tak bylo u mnie i mam oswietlenie nog ktore zapala sie i gasnie razem z lampka wewnetrzna, ktora wywolywana jest otworzeniem badz zamknieciem drzwi. Wlacznik nie wlacza swiatel nog smiley

Jest to ori ale zawsze cos cheesy

Dzieki za pomoc koledze mlody_drog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...