Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z biegami AHU


piciuok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po postoju auta przez większy okres czasu niż dzień, za cholerę nie można wrzucić ani 1, ani wstecznego (który przeważnie usiłuje wpiąć) - czy odpalony czy też nie. Reszta wchodzi z wyraźnym oporem jakby coś trzymało i potem puszczało. By wrzucić ten wsteczny załóżmy, muszę wrzucić inny i dopiero z opooorem wchodzi. Odpalam auto, ujadę kawałek i biegi wchodzą już ok (chociaż i tak jest opór lekki). W trasie problemów nie ma. Sprzęgło bierze dobrze, nie szarpie przy ruszaniu ani nic.

W czym będzie problem? Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. Wcześniej mając Favorit'kę, wymieniłem olej w skrzyni i poprawa była bardzo na plus. Wydaje mi się jednak że to nie do końca rozwiąże problem. Na liczniku 200k akurat pykło wczoraj, ale stan kierownicy wskazuje przynajmniej na 350k :)))

Proszę o sugestię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo,zmieniłem olej i z początku przez tydzień może trochę lepiej a teraz jest tak samo jak u Ciebie.Do wymiany są synchronizatory i pewnie jakieś łożyska jeszcze.Ja czekam aż padnie i zmieniam na skrzynię od AWXa.Można taką skrzynię [FHN] kupić za 500zł.a mojej nie opłaca mi się robić,nawet jak sam bym sobie wszystko wymienił.Skrzynia FHN ma dłuższe przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie..

Mam nadzieję że jeszcze pojeżdżę przynajmniej 2 lata :D A ta skrzynia podchodzi bez niczego do naszej limuzynki? :)

PS. Uzupełnij profil bo się będą czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...