Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Podgrzewanie lusterek - jak zrobić?


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - kolejny wątek dotyczący przeróbeczek w A4 :>

Czy jest możliwość zrobienia podgrzewania lusterek zewnętrznych w AVF, bo dziś z rana jecxhałem do pracy i za cholerę nie chciały mi odparować po nocy.. :kox:

Czy jest możliwość montażu mat grzewczych i połączenia całości tak, żeby się to dobrze sprawiało?

Może ktoś coś takiego już wcześniej robił i podpowie czy można i jakie są ewentualne koszty zabiegu?

Z góry dzięki za odpowiedzi i proszę MOD'a o nie zamykanie tematu, bo nie działa mi szukajka i nie mogę przewertować forum.

A mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych:

W jaki sposób uruchamiane jest podgrzewanie lusterek zewnętrznych w B6 2004r., bo słyszałem już różne opinie na ten temat i różne wersje (z tylną szybą, samoczynne jakieś?) :blink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty sa nie wielkie maty mozna kupic za grosze np http://sklep.parsek.pl/index.php?cPath=21, co do tej modyfikacji tez sam o niej mysle. wczesniej te maty zakladalem do yarisa to to bylo dosyc proste , wymontowac lusterka podprowadzic kabelki ( bo nie bylo instalacji) i to na tyle. a lusterka trzeba ugotowac (dolownie, przynajmniej ja tak robilem) zeby szklo sie odkleilo od oprawki. przykleic mate , oprawke poskladac i do dzisiaj smiga :). w drugim aucie jakim robilem to seat a tam to juz bulka z maslem bo stare maty sie przepaliy wiec tylko trzeba bylo wymienic mate i po sprawie. co do audi to widzialemze kabelki sa podprowadzone po lusterko , nawet mierzylem ( po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby) i nic. wiec pewnie jest gdzies nie podlaczone?!??!? ale jak narazie to musi nabrac mocy urzedowej ;). hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy niewielkich zdolnościach manualnych :> da radę taką przeróbkę wykonać samemu rozumiem. Nie ma żadnej filozofii? Ile mniej więcej czasu zajęła Ci taka operacja w Yarisce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie pamietam ale tam bylo dosyc duzo rezania, bo musialem cale okablowanie zalozyc, najgorsze bylo sie przedostac pomiedzy drzwiami a autem ;). robilem to na dwie tury. 1 doprowadzenie kabelkow od bezpiecznikow poprzez charmonijke w drzwiach. ok. 2-3h. 2 demontaz lusterek i wyprowadzenie okablowania na zewnatrz plus montaz mat. montaz mat to ok 1-2h tak zeby to zrobic dobrze, podocinac ramke od tyl(zeby styki z maty wystawaly), przyklejenie spowrotem. tak jak napisalem wczesniej w audi (przynajmniej u mnie ) sa kabeli podprowadzone pod lusterko, najprawdopodobnie gdzies rozlaczone. wiec tylko montaz mat grzewczych i znalezienia "rozlaczonej kostki" ;). wiec mysle ze 2-3h powiniennes sie wyrobic, kwestia znalezienia podlaczenia moze byc czasochlonnym zadaniem, bo trzeba boczki sciagnac. ewentualnie mozesz poszukac na allegro gotowch szkiel lusterka z matami i podlaczyc.(pewnie drozej to wyjdzie). wiec milej zabawy;). daj znac gdzie jest "rozlaczona kostka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dolacze sie do tematu;

poniewaz nie mam ogrzewanych lusterek( a strasznie mnie wkurza poranne przecieranie szmata) postanowilem je sobie zalozyc;

rozebralem lusterka - wyglada na to ze instalacja jest, podpialem miernik, wlaczylem grzanie tylnej szyby i nic = 0V

nie wiecie moze gdzie szukac tej "rozlaczonej" kostki? a moze trzeba jakis dodatkowy bezpiecznik zainstalowac?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam mieć ten sam problem z wycieraniem :>, co nie jest zbyt przyjemne (a już napewno nie przy temp poniżej 0 st C). A niech mi ktoś powie jak bez rozbierania całego lustra sprawdzić, czy są tam może maty :gwizdanie:(wiem, że się łudzę, ale za marzenia nie karzą) :polew:

Próbowałem przestawić wkład na maxa w bok, ale nie wiem, czego wypatrywać... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mat nie zobaczysz dopoki nie nie sciagniesz szkla lustra. jedyne co mozesz zobaczyc to w prawym gornym rogu(u kierowcy) i lewym gornym (u paszera) to czy masz kabelki podprowadzone.

co do poszukiwan rozpietej wyczki to bym zaczal od sciagniecia biczka drzwi i podazal za kabelkami dalej w glab autka. Ja tak przynajmniej planuje ale wpierw musze maty zamowic. ( a to bedzie nie wczesniej niz poczatek listopada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem lusterka na allegro znaczy wkłady :)

podgrzewane oryginalne za 200 zł

wyciagnąłem stare wpiąłem kabelki :)

i działaja :)

audi jest przstosowane to tego ma juz kable w lusterkach :)

wystarczy kupić tylko wkłady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak trochę poszperałem na forum i nie jedna wypowiedz widziałem że trzeba tylko wklady kupić bo reszta już jest :)

dokładnie , sam w swojej B6 to przerabialem i tylko wkłady kupilem z matami grzewczymi :gwizdanie:

Najlepiej wyciągnac obecne wkłady i zobaczyć czy sa kabelki od instalacji ( powinny być ) wtedy wystarczy dokupić grzejace wkłady i po problemie.

Temat był już przerabiany kilka razy na forum :evil:

czasem wystarczy użyć opcji :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...