Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tłuste szyby, smugi po plynie chlodniczym


rhinbac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z tłustymi szybami od srodka, winna okazala sie nagrzewnica, ciekła, zanim ja wymienilem troche kilometrow na niej zrobilem co za tym idzie na szybach pojawiał sie niebieski tłusy nalot z plynu chlodniczego na szybie czolowej oraz bocznych kierowcy i pasazera, teraz nie moge sie pozbyc tych tłustych smug nie pomaga plyn do mycia szyb, probowałem octem zmieszanym z woda myc ale nic to nie daje, gdy chuchnie sie na szybe zeby zaparowała pojawiaja sie smugi po umuciu wogole nie znikaja na z zewnatrz na szybie po chuchnieciu od srodka widac tecza, takie mazy barwy jakby ktos wylal benzyne do kałuzy, czym to doczyscic ? bo w nocy jest to uciazliwe dzisiaj mylem ludwikiem szybe czolowa, troche pomoglo ale nadal widac ze jest zatłuszczona, czytalem o tlenku ceru ze jest on dobry na takie zabrudzenia ? Co mozecie doradzić ? Jak sie tego pozbyć ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tłuste jest dobry jest płyn do naczyń, kup np pór. Spróbuj też benzyną restrykcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomocne odpowiedzi, podziałam na nie pórem lub benzyna ekstrakcyjna i podziele sie efektem narazie od tlenku ceru sie wstrzymam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenek jest taniutki więc w razie czego masz kolejny specyfik do ogarniecia hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolego z tym tlenkiem postepowac w razie w.. robimy roztwor tego proszku z woda i myjemy nim szybe, potem wycieramy do sucha ?? nie chciałbym sobie zniszczyc szyby bo nie dawno wstawiana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolego z tym tlenkiem postepowac w razie w.. robimy roztwor tego proszku z woda i myjemy nim szybe, potem wycieramy do sucha ?? nie chciałbym sobie zniszczyc szyby bo nie dawno wstawiana :wink:

Tlenek ceru służy do polerowania szyb z rys. Ale to długa i mozolna praca maszyną polerską. Więc ręcznie nic nie zrobisz, a na pewno wypadałoby okryć deskę rozdzielczą czymś bo sam w sobie brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ci cos mogę powiedzieć to w nadmuchach takze jest to dziadostwo i ciąble ci dmucha tym na szybe nawet po wymianie nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por nie działał na ten nalot, po nałozeniu naprawde niewielkiej ilosci tlenku ceru narazie jest ok i umyciu plynem do szyb z alkoholem jest ok, ale z czasem pewnie trzeba bedzie powtorzyc zabieg bo w nawiewie pewnie sladowe ilosci sa, chociaz czyscilem klimatronik po wyjeciu troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się męczyłem z tlustymi szybami i wymiana nagrzewnicy.Do mycia szyb polecam Clin lub pianka do golenia.Myć porządnie recznikami papierowym,np.z biedronki (nie palą) a później miękką mikrofibrą.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...