Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Kontrolka zużycia okładzin klocków hamulcowych


Dariia25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że jestem tu nowa i nie bardzo orientuje się gdzie można tu znaleźć podpowiedź dla mojego "problemu" dlatego wole założyć nowy temat.
Mianowicie mój problem z audi a4 B5 silnik 1.8 APT od pewnego czasu pojawia mi się na desce rozdzielczej kontrolka zużycia okładzin kloców hamulcowych. Pojawia się tylko i wyłącznie gdy jest wilgotne powietrze- z rana (mrozy,deszcze itp) gdy autko postoi troche na słońcu, odpale go ponownie i po kontrolce ślad zaginął..tak jest dzień w dzień..Klocki i tarcze przód wymieniane w wrześniu 2014 a tył w kwietniu 2014 także wątpię, że wina tkwi w ich zużyciu..

Z racji tego, że każdy problem z pojawiającą się tą kontrolką jest inny,dlatego wolałam napisać indywidualnie o swoim ciekawym przypadku. Jak i liczę na Waszą pomoc. ;)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Daria! Witaj w A4-Klub :hi: Z tą kontrolką to różnie bywa, u Ciebie najwidoczniej gdzieś jest zwarcie. Na początek proponuję zrzucić koła i dobrze wyczyścić wtyczkę i styki jakimś środkiem typu ISOL. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie przewód gdzieś przetary i trzeba się przyzwyczaić, albo wymienić- ale raczej mało prawdopodobne. Można to łatwo sprawdzić- musisz zewrzeć piny w obu kostkach jakimś spinaczem i włącz zapłon- jeśli kontrolka zgaśnie, wtedy przewody całe i problem jest z kabelkiem "klocki-wtyczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło problemu zostało odnalezione. W tym przypadku problem pojawił się przez poprzedniego właściciela, który amatorsko zepsuł robote. Okazało się, że kabelek między klockiem a wtyczką został źle zaizolowany i dostaje się tam wilgoć i nie da się go już zreperować. Wyjście z sytuacji jest tylko jedno - wymienić kabelek i problem powinien zniknąć.

Dziękuję za pomoc ;)


Witam ponownie ;) Wznawiam temat, ponieważ nie warto zakładać nowego skoro nadal chodzi o to samo ;)
Miałabym ogromną prośbę, gdyż sama nie potrafię odnaleźć tego kabelka, który łączy klocki z wtyczką...Prosiłabym o wskazówkę pod jaką nazwą fachowo mogę to znaleźć lub poprosić o link na stronke - jeśli w ogóle da się to kupić gdzieś.

Byłabym ogromnie wdzięczna jeśli otrzymam kolejną pomoc z Waszej strony ;) Z góry dziękuje ;)

Edytowane przez Dariia25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariia samego kabelka nie kupisz niestety, musisz kupić nowe klocki z czujnikiem zużycia. Najlepiej zgłoś się do Kolegi Wandej i on już Ci dobierze eleganckie Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariia samego kabelka nie kupisz niestety, musisz kupić nowe klocki z czujnikiem zużycia. Najlepiej zgłoś się do Kolegi Wandej i on już Ci dobierze eleganckie Ferodo

Kolego podepnę się pod temat, a można wymienić te wtyczki gdzie się podpina wtyczkę od klocków ? Bo u mnie poprzedni właściciel wyrwał te wtyczki i mam klocki z czujnikiem a nie mam w co wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka do klocków idzie razem z przewodem do abs'u wiec aby wymienić tą wtyczkę trzeba kupić czujnik abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka do klocków idzie razem z przewodem do abs'u wiec aby wymienić tą wtyczkę trzeba kupić czujnik abs.

Dzieki, w takim razie nieciekawie, myślałem, że wystarczy samą wtyczkę kupić bo ja taki kabelek luzem tam mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mozesz kostki fabryczne przerobić na konektory połączyć wszystko i zaizolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...