Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap silnika z 1.8 20v na 2,8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie robił ktoś przekładkę silnika z 1,8 20v na 2,8 V6?

Podzielcie się wiedzą w tym temacie.Planuję wrzucić wiekszy motor w moje A4 i myślę o 2,6 lub 2,8 i chciałbym zebrać jakąś wiedzę w tym temacie.

Na ile jest to skomplikowane i łatwe do zrobienia.

Robiłem takie przekładki ale z A4 byłby pierwszy raz.

Dodam ze będę miał dawcę z Anglii (kompletne jeżdżące auto)

Pomocy....

Opublikowano

Bardziej rozwojowy, tak samo mocny i mniej kosztowny w przeróbce nie byłby 1.8T ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Zdecydowanie poszukaj 1.8T :good:

Opublikowano
  • Autor

Ok.Przekonaliście mnie....Tylko teraz ta sama kwestia...Czy ktoś to robił i na ile jest to skomplikowane?

Czy potrzebna będzie wymiana całego silnika i sterownika czy tylko dołożenie turbiny wystarczy......?

Opublikowano

Dołożenie turbiny daruj sobie.

Kup silnik 1.8T, sterownik też do wymiany. Jeśli masz dobry dostęp do anglików, nie powinno być kłopotów ze zdobyciem silnika z osprzętem i kompletną wiązką elektryczną za rozsądne zeta. Przed przekładką wywal kata - potem będzie dużo trudniej.

A wkrótce zaczniesz dalej razać, aby dodać kucyków. :naughty:

1.8T to bardzo wdzięczny stworek...

Opublikowano
  • Autor

I teraz wdając się w szczegóły-które kable muszę zmienic,wiem ze poleci okablowanie silnika, wiązka do sterownika....ale czy coś jeszcze np. reszta instalacji,zmiana licznika itp.Napiszcie bardziej konkretnie.

Ja swego czasu zdłubałem tak TIPO 2.0 16 V z wersji 1.4 na gaźniku i tam było wszystko inne łącznie z licznikiem i kompletną instalacją,zajęlo mi to masę pracy i nerwów.Niechciałbym bebeszyć auta kompletnie w celu zmiany instalacji.Ps-ktos z Was juz to robił?

Opublikowano

Z tego, co wiem, różnica tkwi w sterowniku. Reszta bez zmian, więc kupno silnika z wiązką rozwiąże problem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie a czy mój silnik 1.8 20v (125KM) różni się czymś wiecej od tego z turbiną.Mam tu na myśli blok silnika,wał itd.

Jesli doły obu silników są takie same to może istnieje możliwość założenia głowicy z kolektorami i turbiną do mojego silnika i do tego reszta czyli kable i sterownik.Znacznie ułatwiło by mi to przeróbkę a dodam że mój silnik jest w bdb stanie (najechane ma dopiero 115 tys km) no i nie trzebaby go wyciągać.

Opublikowano

Dostałeś juz odpowiedź na to pytanie...

Rób swapa na 1.8T

Opublikowano

Panowie a czy mój silnik 1.8 20v (125KM) różni się czymś wiecej od tego z turbiną.Mam tu na myśli blok silnika,wał itd.

Jesli doły obu silników są takie same to może istnieje możliwość założenia głowicy z kolektorami i turbiną do mojego silnika i do tego reszta czyli kable i sterownik.Znacznie ułatwiło by mi to przeróbkę a dodam że mój silnik jest w bdb stanie (najechane ma dopiero 115 tys km) no i nie trzebaby go wyciągać.

Różni się i to znacznie. Tłoki, korby, wał to na początek. To nie ma sensu. Kupuj 1.8T z wiązką elektryczną i podmieniaj silniki :good:

Opublikowano
  • Autor

no to już coś wiecej wiadomo....W takim razie zabieram się za przygotowania do Swapu.A czy mogę silnik 1.8T zapiąć do zwykłej skrzyni automatycznej z mojego 125 konnego 1.8 20v

Opublikowano

no to już coś wiecej wiadomo....W takim razie zabieram się za przygotowania do Swapu.A czy mogę silnik 1.8T zapiąć do zwykłej skrzyni automatycznej z mojego 125 konnego 1.8 20v

Niestety nie posiadam wiedzy na ten temat...sugerowałbym jednak manuala :good::wink4:

Opublikowano

A czy mogę silnik 1.8T zapiąć do zwykłej skrzyni automatycznej z mojego 125 konnego 1.8 20v

Stary, pomyśl nad zmianą auta na 1.8T manual quattro. Naprawdę, automat odbiera największą część z całej przyjemności ujeżdżania 1.8T.

Kupno samego silnika i podmiana to koszty i ryzyko, które lepiej ponieść na zmianę auta. Pomyśl nad tym spokojnie, jestem przekonany, że nie pożałujesz...

Opublikowano

no to już coś wiecej wiadomo....W takim razie zabieram się za przygotowania do Swapu.A czy mogę silnik 1.8T zapiąć do zwykłej skrzyni automatycznej z mojego 125 konnego 1.8 20v

Jeśli chcesz normalnie pojeździć tym autem daruj sobie automata. Nikt w pl ci nie zestroi sterownika skrzyni z twojego wolnego ssaka z nowym ECU 1.8T tak aby auto normalnie jeździło i normalnie zmieniało biegi.

Jeśli się uprzesz na swapa w tym aucie to czeka cię wymiana kompletnego silnika+wiązka elektryczna silnika+skrzynia- do tego półosie,rozrusznik, koło zamachowe, sprzęgło, dwie łapy, poduszki skrzyni, pedały, lewarek, zmiana kodowania silnika, zmiana kodowania zegarów. Reasumując wymiana całego układu napędowego. Zapewne jeszcze coś pominąłem.

Jednym słowem daruj sobie swapa w aucie które aktualnie posiadasz jeśli nie masz grubego portfela i nerwów ze stali.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.