Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przełączaniem na lpg


Lutek19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu po zatankowaniu na lukoilu lpg zaczęły sie problemy( tankowałem nie jednokrotnie i było ok) . Gdy autko złapie temp. do przełączenia na lpg i chce przełączyć to szarpnie i robi tak gdyby nie było lpg. po ponownym przełączeniu na lpg automatycznie pika i nie próbuje przełączyć na lpg. Próbuje resetowac i automatyczie przełączyc na lpg lecz pika gdyby lpg nie było. Ja mam ustawione że przy 2 tys sie przełącza a tu nawewt nie chce poczekac do tego przełączemnia tylko automatyczie wraca na pb. po kilku krotnym naciskaniu przełączy sie na lpg i jest ok. Po ponownym odrazu odpalenoiu również jest ok. Lecz wystarczy 30 min i problem sie znów pojawia . Dodam że podczas naciskania przycisku slychać otwierający zawór w butli. Czy to może byc wina filtra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy filtry były wymieniane ? Trzeba brać taką opcję pod uwagę że któryś z filtrów się przytyka. Sprawdź, a najlepiej wymień. Jaką masz instalację ? Masz możliwość podłączenia komputera w celu sprawdzenia błędów LPG ? Możliwe że któryś z czujników temperatury ma zwarcie lub wysiadł.

Edytowane przez macek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Gazownik wyjął reduktor - coś w nim pogrzebał problem zniknął (nie wiem co zrobił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie będę zakładał nowego tematu. Mój problem polega na tym, że wgl nie chce przełączyć się na gaz, migają trzy kontrolki, jedna (górna) na pomarańczowo dwie na zielono, instalacja Sequent BRC. Ma ktoś pomysły co może być tym spowodowane? Problem pojawił się z dnia na dzień, w ciągu dnia na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź gazownika niech sprawdzi . Kiedy były wymieniane filtrki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy wymieniane były filtry, a sam nie zrobiłem jeszcze tego. Ma ktoś moze link do programu, zebym sam mógł sprawdzić co siedzi w tym brc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy wymieniane były filtry, a sam nie zrobiłem jeszcze tego. Ma ktoś moze link do programu, zebym sam mógł sprawdzić co siedzi w tym brc?

obydwa filtry trzeba wymieniać co 10 tys a nie jak mówią gazownicy że ciekłej co 30tys to już auto nie chce jezdzić,wiem sam po sobie a gaz jest jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...