Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotuje wode pomocy


lolek55521

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany :D Powód? Pęknięty plastikowy(!) wirnik pompy wody :facepalm: miałem na szczęście swoją starą pompe z poprzedniego auta, ze stalowymi lopatkami i wszystkie objawy znikneły. Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna :) Nie muszę martwić się ile to bym wydał na głowicę itd :P

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :D Powód? Pęknięty plastikowy(!) wirnik pompy wody :facepalm: miałem na szczęście swoją starą pompe z poprzedniego auta, ze stalowymi lopatkami i wszystkie objawy znikneły. Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna :) Nie muszę martwić się ile to bym wydał na głowicę itd :P

Pozdrawiam, Tomek

Super info, dobrze że się domacaliście. Kolejny raz błachostka narobiła problemów. Dzięki że dopisałeś przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, olej nie powinien mieć takiego wpływu na ten problem, ciekawe...

Sprawdź jak sytuacja będzie wyglądać następnym razem, lub po prostu na postoju i czy chłodnica się nagrzewa. Jak problem się powtorzy a chlodnica byłaby zimna to mogłoby wskazywać na zablokowany termostat ...

Witam ponownie,

Odgrzeję trochę temat (w końcu robi się coraz cieplej). Chłodnica jest gorąca na górze. Niestety nie bardzo jest jak sprawdzić ją na dole (utrudniony dostęp), ale jeśli dolny wąż od zbiorniczka wyrównawczego jest tak samo gorący jak górny to znaczy, że chłodnica z dołu też, prawda?

Poza tym, jeszcze raz sprawdziłem VAGiem temperaturę i po dłuższej jeździe na postoju, ale przy obrotach 2500 przez kilka minut, pokazuje 97-100 stopni. Kiedy dojdzie do 100 natychmiast schodzi do 96 i tak w kółko. Rozumiem, że to termostat puszcza duży obieg. Na blacie oczywiście sztywno 90 stopni. Dlatego poszperałem w sieci i wygląda na to, że do 1.8T termostat (przynajmniej BEHR, który podobno jest na pierwszy montaż ze znaczkami VW OOOO) ma temperaturę otwarcia 100 stopni. Wcześniej miałem diesla i było zupełnie inaczej (termostat WAHLER otwierał się przy 87 - ale wynika to z innej sprawności silnika).

http://allegro.pl/behr-termostat-oryg-audi-a4-b6-b7-a6-c5-1-8t-2-0-i4937819413.html

http://tufotki.pl/GDKHe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje zaś 91 93 plus minus stopnie na blacie ( szerokość strzałki za 90 stopniach )

a na kompie diagnostycznym wskazywał nie pamiętam dokładnie ale coś 93.. 96 stopni, diagnosta twierdzi że to norma i mam się nie przejmować w wtorek jadę do niego na kontrolę i wymianę kilku olei i filterków podłączę się znów pod kompa i sprawdzę jaka teraz będzie temperatura w cieplejsze dni, co do wiatraka załącza się normalnie na chwilkę, pochodzi i gaśnie ale wskazówka nawet nie drgnie ani więcej ani mniej tak to u mnie wygląda

co do dotknięcia chłodnicy Bartes75 spróbuj od frontu tam na pewno jest dostęp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :D Powód? Pęknięty plastikowy(!) wirnik pompy wody :facepalm: miałem na szczęście swoją starą pompe z poprzedniego auta, ze stalowymi lopatkami i wszystkie objawy znikneły. Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna :) Nie muszę martwić się ile to bym wydał na głowicę itd :P

Pozdrawiam, Tomek

Problem rozwiązany :D Powód? Pęknięty plastikowy(!) wirnik pompy wody :facepalm: miałem na szczęście swoją starą pompe z poprzedniego auta, ze stalowymi lopatkami i wszystkie objawy znikneły. Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna :) Nie muszę martwić się ile to bym wydał na głowicę itd :P

Pozdrawiam, Tomek

Ten wirnik to słaby punkt.U mnie po wymianie termostatu (ok.3 szt) żadnych zmian.Już byłem pewien że to uszczelka pod głowicą.Ale ostatecznie okazało się ze pompa padła,oprócz tego czujnik włącznika wentylatora.Już wszystko OK :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...