Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zwarcie hidow?


JANEKpasza

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zalozylem jakis czas temu Hidy i ostatnio zauwzylem ze przy wlaczaniu swiatel na zimnym silniku wylacza sie klimatronik i wlacza spowrotem (nie zawsze)

a wczoraj zauwazylem ze czasami po wlaczeniu swiatel wyskakuje blad brake ikona wykrzyknika i wszystkie wskazowki leca na dol ... co moze byc przyczyna ? spadek napiecia ? a ten komunikat brake to inormuje o plynie czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, on informuje o tym, żebyś wyrzucił hidy, bo sieją błędami. Możesz spróbować owinąć je folią, ale dla bezpieczeństwa ABS itp. itd. lepiej to wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kupić lepsze - są takie, które nie wywołują błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kupić lepsze - są takie, które nie wywołują błędów

Jakie konkretnie masz na myśli? Mam hid-y i wiem że są do niczego... Aczkolwiek póki działają jeszcze ich nie wywalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako tako bledow nie wywala procz tego co ostatnio mi z tym brake wyskoczylo moze to jakas inna przyczyna jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kupić lepsze - są takie, które nie wywołują błędów

Jakie konkretnie masz na myśli? Mam hid-y i wiem że są do niczego... Aczkolwiek póki działają jeszcze ich nie wywalam...

dobrze żeby miały jakąś nazwę i model i kosztowały 200+ zł, wtedy najczęściej są ok, świecą dobrze i nie padają po kilku miesiącach

najgorszy zawsze będzie no-name za 70 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jako tako bledow nie wywala procz tego co ostatnio mi z tym brake wyskoczylo moze to jakas inna przyczyna jest ?

Dokładnie tak, ponieważ przy lewej lampie masz pompę ABS i przetwornica HID powoduje zakłócenia, które generują błędy hamulców m.in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako tako bledow nie wywala procz tego co ostatnio mi z tym brake wyskoczylo moze to jakas inna przyczyna jest ?

Dokładnie tak, ponieważ przy lewej lampie masz pompę ABS i przetwornica HID powoduje zakłócenia, które generują błędy hamulców m.in.

Nawet gdy odpalasz radio są zakłócenia :thumbdown: Polecają przetwornice Koito np. z toyoty avensis i jakieś lepsze żarniki, ja taki zestaw będę szukał do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam żadnych zakłóceń :decayed: nie twierdzę że hid jest super, ale póki co używam i problemów nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z hidami trzeba uważać, pseudo żarniki z metalową oprawką lubia się topic...nie wiedziałem nawet o tym do momentu swądu w środku auta palonego plastiku.. :facepalm: jest to tańsze rozwiązanie, ale sam teraz będę szukał ori przetwornic z innego auta + normalne żarniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre sklepy dają gwarancję na hid - wtedy są większe szanse że nie są najgorszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polecają przetwornice Koito np. z toyoty avensis i jakieś lepsze żarniki, ja taki zestaw będę szukał do siebie...

Również polecam Koito i żarniki D4S 4300K. Skontakuj się z kolegą Gwerty, to Ci coś takiego znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to różnie jest. Co do żarników to polecają jako tańszą opcję vertex-y u nas na forum cena ok 30zł sztuka...

Edytowane przez ?ukaszA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-xenon-analogowy-hid-h7-6000k-m-tech-basic-d-i5215186085.html

Taki zestaw mam szalu nie ma ale jakos daja rade tylko te niby bledy mnie rozwalaja ;/

jak nie tekie hidy to podrzucicie cos co by dawalo rade bez zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź vertex

będzie co prawda dwa razy drożej ale bez problemu zmienisz same żarniki jak będziesz chciał no i błędów nie ma

tylko pytanie czy warto znowu ładować kasę w hid co da w sumie już prawie 400 zł - nie lepiej koito+d2s albo d4s tak jak koledzy mówią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że lepiej, bo bez błędów i chińszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no błędów tak jak mówiłem nie ma w vertexie, bardziej myślałem po prostu o opłacalności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy bo ciężko dostać koito w rozsądnych pieniądzach i jest tego mało, a cena nowej to 400zł, sztuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do kolegi Gwerty, to Ci załatwi razem z żarnikami Philipsa w mega kasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-xenon-analogowy-hid-h7-6000k-m-tech-basic-d-i5215186085.html

Taki zestaw mam szalu nie ma ale jakos daja rade tylko te niby bledy mnie rozwalaja ;/

jak nie tekie hidy to podrzucicie cos co by dawalo rade bez zadnych problemow

jeśli masz je na aucie to czym prędzej je wywal, u mnie też przez jakiś czas wywalało błędy, później się uspokoiło i wróciło ze wzmocnioną siłą - mianowicie wywaliło 19 błędów na silniku, chyba z 5 na ABS i kilka na skrzyni, skończyło się tym, że podczas jazdy auto straciło moc nie reagowało praktycznie na nic udało mi się podjechać pod dom i pod domem sam zgasł. Kilkakrotnie nie udało mi się odpalić auta - zero reakcji nawet rozrusznik nie zakręcił, podpiąłem VAG-a wykasowałem błędy odłączyłem prawą przetwornicę i do dziś spokój. Szukam czegoś sensownego ale ceny ksenonu powalają. Ponoć te zestawy powyżej 200zł z can bus ogarniają sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...