Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk "gong" w zegarach


speed1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Podczas zabawy VAGiem natknąłem się na test zegarów i podczas niego slychac było dźwięk (coś ala gong). Kojarzę ten dźwięk w nowszych autach służący do informowania o nie zapietych pasach. Nadmieniam, że nie chodzi mi o standardowy Brzeczyk. Wpadł mi pomysł do głowy, żeby ten gong użyć zamiast Brzeczyka.
Ktoś orientuje się czy można coś takiego zrobić poprzez kodowanie? Czy trzeba pogrzebać w liczniku? A może w ogóle się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie pomysły poruszane i raczej w b6 się nie da . Chyba ze się coś zmieniło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczas zabawy VAGiem natknąłem się na test zegarów i podczas niego slychac było dźwięk (coś ala gong). Kojarzę ten dźwięk w nowszych autach służący do informowania o nie zapietych pasach. Nadmieniam, że nie chodzi mi o standardowy Brzeczyk. Wpadł mi pomysł do głowy, żeby ten gong użyć zamiast Brzeczyka.

Ktoś orientuje się czy można coś takiego zrobić poprzez kodowanie? Czy trzeba pogrzebać w liczniku? A może w ogóle się nie da?

Też robiłem ostanio test zegarów i ten gong mi się spodobał, dużo ładniej brzmi niż ten standardowy brzęczyk ale niestety nie da się go zmienić;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby rozebrać zegary i podmienić te Brzeczki?

Widział ktoś rozebrany zegar? Te Brzeczki to 2 osobne układy? Jeżeli tak i są tak samo sterowane to teoretycznie jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem, ostanio rozbierałem i wymianiałem głosniczek bo wogóle mi nie działał i często zdarzało mi się auto na światłach zostawiać. Co do tych brzęczków to wydaje mi się,że to jeden układ, tylko inaczej brzmi w teście zegarów, a inaczej sygnalizuje np niewyłączone światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie płytki licznika.

http://obrazki.elektroda.pl/3148866700_1397833494.jpg

Brzeczyk chyba jest pośrodku. Nie widzę drugiego, wiec chyba oba dźwięki generowane są przez niego. Taka sytuacja niestety uniemożliwia w prosty sposób wykorzystanie gonga,bo pozostaje zmuszenie licznika, żeby wysterowal ten dźwięk,a to jest ponoć niemożliwe.

Można to oczywiście zrobić. Trzeba podsłuchać oscyloskopem jak steruje licznik brzeczkiem i zrobić układ, który wygeneruje odpowiedni sygnał jak będzie potrzeba. Ale to większa zabawa i nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brzęczyk to ten głosniczek po środku przez niego jest generowany dzwięk. Pewnie i jest do zrobienia ale chyba nie warto, można przy okazji zegary uszkodzić.. Ja zostałem narazie przy standardowym" "piiiiiiiiiiiii" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Szkoda, bo gong jest super. Jakbym miał czas to bym się pojawił w to, ale niestety nie da rady narazie. Pewnie zostanie piiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden głośniczek w liczniku a dźwięk jest modulowany przez procesor. Co do zmiany dźwięku to jeszcze nikt tego nie dokonał , chyba że nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale tak jak wspominałem ze względu na duże ograniczenia czasowe nie znajduje zbytnio czasu na naprawy konieczne nawet w aucie, wiec grzebanie w liczniku jest jak narazie mało realne. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...