Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic 2.0Tdi - Powazna awaria


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bylem szczesliwym posiadaczem Audi Avant S-line 2010 do ostatniego poniedzialku ,kiedy to skrzynia odmowila posluszenstwa ,auto zaczelo skakac jak kangur i ostatecznie wylodowalo na podnosniku u mechanika.

Okazalo sie po rozebraniu ze zatarl sie lancuh,porysowane sa bebny i pekl jakis plastik,moj mechanik twierdzi uparcie ze to "nieszczesliwy zbieg okolicznosci " i niestety remont i spory wydatek.

Twierdzi tez ze to winny jest plastik ktory jakims cudem pekl i wpadl miedzy lancuh i to on spowodowal cale problemy......

Moje pytanie jest nastepujace ,auto ma 140 tys oryginalnego przebiegu,20 tys temu byl po raz drugi wymieniany olej w skrzyni przez tego samego mechanika i pamietam ze nie byl wymieniany filtr oleju,(sam o to go pytalem czy nie jest konieczne-odpowiedzial ze w tych autach sie nie wymienia filtru w skrzyni przy wymianie oleju)

Mam cos dziwne przeczucie ze jednak winny jest wlasnie filtr a wlasciwie mechanik ,czy jest ktos kto mial do czynienia z ta skrzynia i moze potwierdzic moje przypuszczenia,badz zaprzeczyc?

dziekuje i pozdrawiam.

@wrclaguna

zrobione

Edytowane przez peter08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z skrzynia musiało już sie cos dziać, skoro masz tak poważna awarie, kiedy i gdzie kupiłeś auto? Jak mechanik jest dobry i zmieniał olej to powinien sprawdzić, czy nie ma w nim opiłków. Przy wymianie olej trzeba zmienić filtr, w każdym aucie. Obudowa, która uszkodziła ci łańcuch jest aluminiowa. Kosztowna naprawa Cię czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...