Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarny kolor Jakie srodki


Zicher12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Poszukuje Osoby ktora wytlumaczy mi jakie srodku i akcesoria Potrzebuje do Odswierzenia Czarnego Audi a4. Chcialbym zeby moje auto Prezentowalo sie naprawde ladne Czarny kolor + pakiet chrom Mysle ze mozna ladnie wyprostowac jesli chodzi o glebie i nablyszczac.

To wybralem co wyczytalem w roznych tematach.

Szampon: Dodo JUICE SOUR POWER- 250 ml. (Jakis inny odpowiednik ??)

Wosk: Zymol Carbon Carnauba luxury wax

I co jeszcze potrzebuje ?

Z akcesoriow

Mam juz rekawice, Co Do woskowania ? Cos jeszcze ?

PS: Wiem ze jest tu wiele tematow ale Chciabym otrzymac Dobra rade. Dzieki wielkie!

Edytowane przez Zicher12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - pisz normalną czcionką.

Po drugie - bez sensu dawać wosk na zniszczony lakier - najpierw trzeba go dokładnie umyć, oczyścić, wyglinkować i przeprowadzić korektę lakieru - maszynowo. Ręcznie nie da rady. Wosk to jest wisieńka na torcie.

Jaki masz budżet i co chcesz osiągnąć? Dobry look kosztem trwałości czy może długoterminową ochronę ale ciut słabszy 'szajn'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez pytam co potrzebuje do tego. Co musze zrobic Zeby własnie otrzymac taki efekt długoterminową ochronę ale ciut słabszy 'szajn' Tak jak mowie nie znam sie wogule na tym i chcialem dowiedziec sie co pokolei musze zrobic. Budzet 300 zl w razie czego sa widełki

Edytowane przez Zicher12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarną perłę to napiszę co jest potrzebne i jakich środków ja używam, a także etapy:

1. Aktywna piana- Autibrite Magifoam- tu wymagana pianownica, może być ręczna np. Gloria FM10- mycie przedstępne

spłukiwanie

2. Dekontaminacja czyli usuwanie różnych zabrudzeń:

-opiłki metalu- środki typu IronX polecam Tuga Teufel Spezial Gel

spłukiwanie

-smoła, asfalt, kleje- Mac Prickbort

spłukiwanie

-glinkowanie, glinka valet pro yellow lub Gyeon

3.Mycie polecam szampon Dodo Born to be mild lub Duragloss #901

4, Przygotowanie powierzchni pod wosk- Duragloss #652 Pre Cleaner lub Zymol HDC

5. Położenie wosku tutaj dowolność: Colnite 476, FK HiTemp 1000P lub Zymol Carbon, ja używałem FK, teraz przechodzę na Zymola.

Genralnie HDC+ Carbon robi niezłą robotę, no ale już swoje kosztuje, ale warto!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co sądzicie o tych zestawach? ktoś może używał? Lakier czarna perła drobne ryski po myjni automatycznej dlatego chciałbym go trochę odświeżyć.

http://showcarshine.pl/149-zestaw-do-ciemnego-lakieru-by-poorboy-s-meguiars-gratis-5-mikrofibr.html

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=501

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Czy nieumiejętne nakładanie glinki może może w jaki sposób zniszczyć lub uszkodzić lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinki się nie nakłada tak w gwoli ścisłości. Jeśli lakier nie jest oryginalny a glinka twarda to mogą zostać ślady w postaci holsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...