Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zużyte sprzęgło? - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, czy przy wymianie sprzęgła koniecznie trzeba wymienić dwumas? Nie czuć oznak zużycia nie trzęsie ani nie ma dziwnych dzwięków, jedynie drażni mnie to że auto rusza pod samym ,,końcem sprzęgła" staje się to uciążliwe bo łapie w ostatnich 2cm, miałem kiedyś też b6 i łapała od dołu, czy skonczyło się sprzęgło? :wink:

Opublikowano

nie ma koniecznosci wymiany jezli jest w dobrym stanie , nie brzęczy , nie tłucze na wolnych i jak gasisz autko, jak sa jakies niepokojace objawy to mozna szukac z benzyny 1.8t jest taki sam , a mniejsze obciazenia znosi w serii niz tdi

Opublikowano

a mniejsze obciazenia znosi w serii niz tdi

??jak znosi mniejsze to po co montować?chyba że ci się pomyliło mniejsze z większym :P w zależności od stylu i miejsca użytkowania dwumas to jakieś 2 lub 3 cykle życia sprzęgła więc tak jak mówi kolega jeśli wszystko ok to nie zmieniać.

Opublikowano

w benzynie masz ze 210 nm a w tdi ponad 300 , oto mi chodziło.

jak moze znosic mniejsze jak jest takie same , czytaj ze zrozumnieniem

Opublikowano

w benzynie masz ze 210 nm a w tdi ponad 300 , oto mi chodziło.

jak moze znosic mniejsze jak jest takie same , czytaj ze zrozumnieniem

nigdzie nie napisałeś że chodzi o używane :wink: jakby kupować używaną to faktycznie lepiej z benzyny jeśli taka sama. pytanie tylko czy jest sens kupować używkę? pytam tak trochę z ciekawości bo sam kompletuje powoli części do zmiany na manualną skrzynię.

Edytowane przez robitl

Opublikowano

ja jestem teraz na etapie wymiany sprzegła zawiozłem do fachofca dwumasa i ocenił go w skali 1/10 NA 6 ale mi juz przy gaszeniu auta telepotało buda i podczas jazdy tez wiec wpadnie nowy dwumas zregenerowany docisk i tarcza obita kevlarem i zobaczymy jak to bedzie smigac

Opublikowano

u mnie zauważyłem ostatnio że jak Auto stoi i schodzi z ssana do swoich niskich obrotów zaczyna trząść budą, przy gaszeniu tego nie odczułem, ale przy ujęciu i dodaniu gazu czuć przesunięcie silnika(chyba silnika) obstawiam najpierw na poduchy a jeśli nie są to poduchy to diagnozę mogę postawić na dwumas...

jakie są jeszcze objawy zużytego koła dwumasowego Chłopaki ?

dodam no że sprzęgło nie jest pierwszej nowości chwyta przy końcu a autko ma przelecone już prawie 170 tyś. więc obstawiam że jeszcze oryginał tam siedzi...

Opublikowano
  • Autor

Jak miałem padnięty dwumas w bmw to było tak że jak wciskasz sprzęgło i puszczasz to słychać dzwięki lub jeśli wciskasz to wibracje ustają, każdy diesel po odpaleniu potrzęsie, jeszcze pamietam że jak gasisz auto to jest bujnięcie, szarpnięcie budą.

Tazio daj znać :)

Edytowane przez pyra111

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.