Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB Dziwne dźwięki a wymiana rozrządu.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu siedząc w samochodzie podczas jazdy słychać jakby chrobotanie, szuranie od strony silnika bardziej z prawej strony, to szuranie jest głośniejsze wraz z obrotami silnika. Ogólnie rozrząd był w tym aucie wymieniany. Gdy podejdę do silnika to słychać do szuranie zdecydowanie mniej i z okolic tylu silnika. Nie mam pojecia co tam z tylu jest jakie rolki itp. co mogly by hałasować :/. Proszę o pomoc was, co tam z tyłu może szurać :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinacz łańcuszka a łańcuszek napinacza zmiennych faz rozrządu może być luźny i trzeć o obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakub. Możesz mi napisać coś więcej o tym łańcuszku tzn. Ile może kosztować wymiana i co dokładnie wymienić i do czego ten łańcuch śluzy tzn na czym polega jego praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poczytałem troszkę no i już trochę wiem i mam lekki bałagan w głowie :D. Wiem że ten łańcuszek i napinacz steruje wazami rozrządu. Nie wiem czy mój drugi problem a konkretnie nie równe przyśpieszanie do 4000 tys obr( nie przyspiesza plynnie tylko jakby ma ulamek sekundy sie zawieszal) :D., spowodowany jest przez ten powiedzmy nie dzialajacy napinacz :? Rozumiem zeby wymienic ten napinacz trzeba zdemontowac dekiel pokrywy zaworow, czy cos uprocz tego ? Czy poza wymiana napinacza, ;lancuszka i uszczelki pod deklem, cos sie jeszcze przy okazji wymienia ?? Czy do AEB byl jeden rodzaj napinacza i lancuszka czy kilka?, bo do tego nie umiem dojsc :D. Dzieki za pomoc. ps. autko ma najechane 240 tys realnych kilometrow i de facto rozrzad tzn. pasek byl wymieniany przy 220 tys

Znalazłem na Alledrogo coś takiego

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-1-8t-20v-vw-audi-zestaw-i5245292954.html

Czy to chodzi dokladnie o to ?


Takze juz wiem ze napinacz do wymiany dzieki za pomoc temat do zamkniecia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...