Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] A4 S-Line 2.5TDI BDG by Emil


Vavix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Prezentuje tutaj mój nowy nabytek, który zakupiłem od (starszego) znajomego który woził się tym autkiem od 2006 roku.
Silniczek chodzi jak żyletka, cichutko i z odpowiednim brzmieniem jak to V6. Mechanicznie nie ma się do czego doczepić.
Niestety, samochód wymaga dopieszczenia wizualnego przez niektóre "przypadki" jakie miał mój znajomy przez cały czas użytkowania samochodu a niestety nie przykładał wady do wizualnego wyglądu samochodu a raczej do mechanicznej sprawności.



A teraz opis mojego samochodu

- Lampy Xenonowe
- Kolorowy FIS
- Nawigacja w FIS
- Pompowane Fotele
- Tapicerka skórzana, fotele półkubełki
- Podgrzewane fotele
- Podgrzewana Przednia Szyba
- 2 Strefowa Klima
- Full Pakiet S-line
- Zawieszenie S-line
- Komputer pokładowy
- Elektrycznie sterowane szyby
- Elektrycznie sterowane lusterka
- Tempomat
- System doświetlania dojścia do domu
- Felgi 17' z polerowanym rantem

I pewnie wiele innych rzeczy o których po prostu teraz nie pamiętam.

A teraz rzeczy które musze wykonać w najbliższym czasie:

- Przede wszystkim pozbycie się odprysków po kamieniach z maski i prawego nadkola które są irytujące, poza tym dośc głębokie i na czarnym kolorze mocno widoczne
- Naprawa drzwi, a dokładnie pomalowanie nowych par które dostałem razem z samochodem bo poprzedni właściciel nie zdąrzył już ich zamontować

- Parę poprawek wizualnych które w niczym nie przeszkadzają jednak w moim odczuciu psują ogólny wygląd samochodu
- Ponowna polerka felg, troszke niestety zaniedbane
- Przyciemnienie tylnych szyb
- Możliwe, że wymiana radia na ori duże z Navi ale to nic pilnego


ZOSTAŁO ZROBIONE

- 10.05.2015 Wymienione oba żarniki xenon na OSRAM

- 12.05.2015 Wymienione siłowniki tylnej klapy
- 15.05.2015 Wymieniony mechanizm linki do elektrycznego otwierania szyb
- 20.05.2015 Grubsza robota. Naprawiona klima(Nie działał moduł przy wiatraku), Wymiana obu uszczelek pod pokrywą zaworów(trochu ciekło), Wymiana pompki sprysków i pozbycie się nieszczelności na węzu sprysków od xenona, usunięcie problemu z instalacją lamp przez co nie świeciły postojówki, podłączenie świateł do jazdy dziennej.


Poniżej zdjęcia mam nadzieję, że udało mi się uchwycić te wady które póki co są na samochodzie:) Miłego oglądania i pozdrawiam !

000897b845e7a2d2m.jpg 2bdca1aa2a158d01m.jpg 46a8a6796342e9dfm.jpg 098eb96f1481b137m.jpg 13cc37d4a74126e5m.jpg ba1ce7a6c0174638m.jpg 331386bbcdeb02d4m.jpg c05f8bc2ba9db7adm.jpg db91d5f9836584a6m.jpg d2aabf62b1ed4983m.jpg
7ed4e97c474b5915m.jpg e32660d80e78a550m.jpg 9000c269512f3115m.jpg 3828867b5af57822m.jpg f7824610f77ee27cm.jpg 6892e4a765ec3558m.jpg

Edytowane przez Vavix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałby się RNS na pokładzie :) całe szczeście skrzynia manual :) wersja 155PS ? 163PS? czy 180PS? ogólnie super sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja 163 PS :)

Oczywiście jak to ja nie mogłem dłużej się powstrzymać i musiałem usunąc usterkę xenona dlatego kupiłem dzisiaj 2 nowe żarniki i teraz wszystko śmiga jak potrzeba!

Fotki z zabawy:
7507ada6c9a13da7m.jpg 0cf5903cf353bb9bm.jpg c2f82f1fe92ea912m.jpg 8e2e6dc46c217058m.jpg 12f827fff4f820eem.jpg 1d4498114ce3a112m.jpg 49d40336a2746141m.jpg 16de79300d261399m.jpg e7cbc82c09f868ecm.jpg

HA Byłbym zapomniał. Przy okazji wymieniony także filtr powietrza:)

Edytowane przez Vavix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę poprawek wizualnych które w niczym nie przeszkadzają jednak w moim odczuciu psują ogólny wygląd samochodu

Czy miałeś na myśli przedni zderzak i te ozdoby na nim? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o tym samym co ja, czyli o tej srebrnej SŁABEJ 'imitacji' grilla, a pewnie myślisz to tak, to miałem na myśli :kox:

Te 'ŚWIETNE' światła do jazdy dziennej też wyrzuce:D planuję zrobić dzienne w halogenach.

Edytowane przez Vavix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyposażenia możesz dopisać CLH i małą nawigacje, wyglada jakbyś miał joystick sterowania w tunelu, Bluetooth z zestawem glośnomowiącym. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niesmialo zapytam, a co to auto ma z S4 bo taki masz opis tematu? Planujesz dokładać Quattro, zmieniać silnika na V8 lub inny, który mocą dorównuje silnikowi S4 B6, a może zawieszenie, hamulce czy pakiet zewnętrzny i wewnętrzny? Bo wygląda to jak opis handlarza Mirka z allegro i do tego ta imitacja grilla ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla Ciebie zmienię nazwę tematu :) Tak mam wbite w dowodzie rejestracyjnym więc taki zrobiłem temat :) co do imitacji grilla pisałem wyżej, nie mam wpływu na to co poprzedni właściciel sobie dokleił do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pierwsze udał do jakiegoś detailera żeby usunal to coś ze zderzaka i doprowadził lakier do porządku.

Trzymam kciuki żeby się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5907286f3a4bfee4m.jpg 6a3e32c1b6df8a46m.jpg 755228366a4f3ba0m.jpg

dzisiaj postanowiłem własnymi siłami wypolerować trochę lakier żeby zobaczyć jakie jeszcze mankamenty ukrywa pod sobą. W przyszłym tyg czeka mnie podróż na mazuy i z powrotem i od następnego rozbieramy pół samochodu żeby w końcu uporać się z odpryskami na masce z drzwiami które widać zresztą na foto i z tymi śmiesznymi dodatkami na zderzaku.

Tak poza tematem, Ile mogę wyciągnąć za ten felunek który mam teraz na samochodzie? nie pasują mi te felgi do tego samochodu i chciałbym je zmienić a kompletnie nie wiem jak cenowo się to przedstawia, może ktoś bardziej kumaty by się wypowiedział.

Edytowane przez Vavix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...