Jump to content
IGNORED

Harman tył z wyjścia pre out


troudyl

Recommended Posts

Witam

Mam nie ori radio w mojej B6 (Pioneer deh 4000), do którego mam podpiete nie ori głośniki. Nie dawno dostałem orginalny subwoofer do a4 kombi, podpiołem go do wyjścia pre out w radiu (2V) ale subwoofer gra bardzo cicho, czuć ze membrana lekko drga, ale bass z głosników z przodu jest głosnieszy. kostka do głosnika jest dobrze zrobiona (jest wzbudzenie (remote control z radia) jest zasilanie itd. Czy jest opcja , ze ten sygnał z pre out jest w innym standardzie napięciowym niz pracuje harman? Ma ktos pomysł jak to rozwiązać? nie chcę przerabiac całej instalacji by przepinac tył pod wzmacniacz w subwooferze.

prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś mi się obiło ori Harman potrzebuje 4[V].

A jak masz orygialny wzmacniacz Harmana, to nie lepiej puścić ci po prostu sygnał, ten sam co idzie na głośniki z tyłu? Nie będzie wtedy oddzielnego sterowania podbiciem basu, ale głośnik powinien lepiej grać. Tak masz w oryginale:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288411-podlaczenia-innego-wzmacniacza-pod-oryg-kostke-w-bagazniku/#entry4389322- tutaj masz rozpiskę pinów.

Zrób tak jak tam, jedyne czego nie podpinaj to tylnych głośników (piny 17,18, 20, 21) bo rozumiem że teraz są zasialne z radyjka.

Edited by premiero
Link to comment
Share on other sites

Tak mam zrobione, że w kostce do wzmaka harmana mam tylko podpięty subwoofer, ale do wyjści a głośnikowego radia się nie podepne bo nie chcę spalić końcówki ( równoległe podpiecie dwóch rezystancji daje trzecią mniejszą od nich jako zastępcza) więc wole uniknąć spalenia wyjścia radiu i dla tego kombinuje z pre outem, jeśli to jest 4V sygnał, to wystarczy prosy wzmacniać napięciowy o wzmocnieniu dwa razy i powinna być ok. Teraz mam tak, ze wszytskie 4 głosniki sa podłaczone do radia w kostce iso ( dwa przód dwa tył)

Edited by troudyl
Link to comment
Share on other sites

Muszę sprawdzić jak mam dokładnie u siebie to zrobione, bo też mam nieoryginalne radyjko (JVC KW-NT1). Tylko ktoś to tak zrobił, że tylko przednie głośniki napędza radio, a tył idzie dalej z Harmana (nomen omen bzdura, bo wzmacniacz w radiu jest dużo lepszy i korektor ładnie pomaga w uzyskaniu pożądanej barwy dźwięku).

Zamierzam zrobić taką samą instalację jak masz ty czyli przód + tył z radia, a sub z Harmana. Kilka dni temu zakupiłem zwykłą oryginalną tubę w boczek i na krótko spiąłem ją z pinami 14 i 15 i łupało dobrze, aż się zdziwiłem (czyli była konfiguracja radio na przód, a tył + sub z Harmana).

Odnośnie Twojego problemu, na 22 stronie instrukcji od Twojego radia:

Subwoofer.png

Czy opcja boosting the bass po aktywacji wyjścia subwoofera nie rozwiązuje Twojego problemu?

Edited by premiero
Link to comment
Share on other sites

Robiłem, ale teraz jestem poza domem więc nie powtórzę by sprawdzić, problem polega na tym, ze ja na wyjściu mam max 2V a tuba na harmana potrzebuje 4V więc sygnał jest o połowe cichszy ( tak mi się wydaje), ty spiąłeś na krótko pre out z głosnikiem tuby? (tak nie sprawdzałem) może twoje radio na wyjściu ma 4V na pre out?

Link to comment
Share on other sites

Nie zrozumiałeś, na razie mam tak jak w oryginale, czyli przód zasila radio, a tył + sub Harman. Dopiero będę ciągnął kable od radia do tylnych głośników i byc może stanę przed takim samym problemem jak ty, bo w moim KW NT-1 jest też wyjście dedykowane do subwoofera i fajnie by było mieć niezależną regulację podbicia basu, ale z tego co sprawdziłem na wyjściu daje 2,5 [V] i może być podobnie jak u Ciebie.

Zerknij też >>TUTAJ <<

Edited by premiero
Link to comment
Share on other sites

Ten opis to widze jest level wyżej, bo u nich już gra coś :) najpierw chcę to sprzegnąć by dobrze grało

Edited by troudyl
Link to comment
Share on other sites

Harman pracuje na 4V.....

tez tak probowalem zrobic, zeby go zasilic z sub out i lipa... skończyło sie tymczasowo na High-Low level convereter, czyli zasilam harmana wyjsciem z glośników tył nieorginalnego radia, dalej na konwerter regulowany ktory zamienia sygnal na low (2-4V - jest regulacja) i idzie to do harmana a potem z powrotem na tylne glosniki i suba ori ...

działa dobrze :) sub gra głosno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...