Jump to content
IGNORED

Opuszczone szyby


grzegorzzewski

Recommended Posts

Dzisiaj po nocy miałem taką sytuację, że 2 przednie szyby, które są otwierane elektrycznie (dla tylnych jest korba) były opuszczone o około 10 cm. Wątpliwe jest, żebym zostawił samochód z otwartymi szybami i to w dodatku dwoma, tym bardziej, że dzień wcześniej celowo nie otwierałem okien, bo raz że było zimno, a dwa że zawsze korzystam z klimy. Również wysiadając nie ma możliwości, żebym niechcąco nacisnął 2 przyciski i opuścił je do tego samego poziomu. Poza tym przy wyłączonym zapłonie chyba takiej możliwości nie ma. Czy ktoś mógłby powiedzieć co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy jest możliwe jakieś samowzbudzenie?

Link to comment
Share on other sites

Przecież jak dłużej przytrzymasz przycisk otwierania auta, to opuszczasz szyby, a zamykania - domykasz. Musiałeś chwilę za długo trzymać przycisk pilota.

Edited by nitroo
Link to comment
Share on other sites

OK dzięki za informację. Sprawdzę to. Od niedawna mam ten samochód i o tych funkcjach nie wiedziałem. Dochodzi więc kolejna niewiadoma, bo samochód był zamknięty, szyby otwarte, a ja pilotem nic nie robiłem. W tej sytuacji musiałbym niechcąco opuścić szyby dzień wcześniej przed zamknięciem auta i po temu go zamknąć krótkim naciśnięciem już podczas odchodzenia od samochodu.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze nitroo, pewnie zamykałeś drzwi pilotem a później musiałeś przez przypadek otworzyć je jak i szyby przyduszonym przyciskiem otwierania drzwi i pewnie dojechały tylko na te 10cm bo odchodziłeś i pilot stracił zasięg a samochód był zamknięty bo tak ma pompka, że jak nie otworzysz drzwi kierowcy to same się zaryglują. Szkoda tylko, że nie pomyśleli aby doszło do tego automatyczne domknięcie szyb.

Edited by soulmaster3m
Link to comment
Share on other sites

W B6 nie ma pompki od centralnego.

Link to comment
Share on other sites

No to moduł komfortu czy jak to tam jeszcze nazwiesz, nie ma znaczenia.

Jeśli zasada działania pilota po wciśnięciu przycisków jest taka sama jak w B5 to jak dla mnie mogą te szyby wam opuszczać nawet chomiki w kołowrotkach.

Edited by soulmaster3m
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...