Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opuszczone szyby


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po nocy miałem taką sytuację, że 2 przednie szyby, które są otwierane elektrycznie (dla tylnych jest korba) były opuszczone o około 10 cm. Wątpliwe jest, żebym zostawił samochód z otwartymi szybami i to w dodatku dwoma, tym bardziej, że dzień wcześniej celowo nie otwierałem okien, bo raz że było zimno, a dwa że zawsze korzystam z klimy. Również wysiadając nie ma możliwości, żebym niechcąco nacisnął 2 przyciski i opuścił je do tego samego poziomu. Poza tym przy wyłączonym zapłonie chyba takiej możliwości nie ma. Czy ktoś mógłby powiedzieć co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy jest możliwe jakieś samowzbudzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak dłużej przytrzymasz przycisk otwierania auta, to opuszczasz szyby, a zamykania - domykasz. Musiałeś chwilę za długo trzymać przycisk pilota.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informację. Sprawdzę to. Od niedawna mam ten samochód i o tych funkcjach nie wiedziałem. Dochodzi więc kolejna niewiadoma, bo samochód był zamknięty, szyby otwarte, a ja pilotem nic nie robiłem. W tej sytuacji musiałbym niechcąco opuścić szyby dzień wcześniej przed zamknięciem auta i po temu go zamknąć krótkim naciśnięciem już podczas odchodzenia od samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze nitroo, pewnie zamykałeś drzwi pilotem a później musiałeś przez przypadek otworzyć je jak i szyby przyduszonym przyciskiem otwierania drzwi i pewnie dojechały tylko na te 10cm bo odchodziłeś i pilot stracił zasięg a samochód był zamknięty bo tak ma pompka, że jak nie otworzysz drzwi kierowcy to same się zaryglują. Szkoda tylko, że nie pomyśleli aby doszło do tego automatyczne domknięcie szyb.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moduł komfortu czy jak to tam jeszcze nazwiesz, nie ma znaczenia.

Jeśli zasada działania pilota po wciśnięciu przycisków jest taka sama jak w B5 to jak dla mnie mogą te szyby wam opuszczać nawet chomiki w kołowrotkach.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...