Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

klimatyzacja przepala bezpiecznik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

u mnie jest to samo klima sprawna . wiatrak sprawny a nie załącza go. wszystkie bezpieczniki i przekaznik związany z wiatrakiem sa sprawne. a wentylator stoi w miejscu

Ja to podejrzewam tak zanim spalił sie bezpiecznik to uszkodzeniu uległ opornik o numerze (( 8D0959493)) i to pewnie jego wina że wentylator nie działa

A tobie tez pali bezpiecznik 25 po paru minutach?

czy klima po 5 minutach pracy wzrośnie cisnienie na tyle zeby załączyć 2 bieg?

Napiecie na wtyczce wentylatora wlaczony silnik 3,8v po wlaczeniu auto na klimie 4,8v

Edytowane przez tasiorinho

Opublikowano

Mi nie pali żadnych bezpieczników ale nie działa

Opublikowano

u mnie jest to samo klima sprawna . wiatrak sprawny a nie załącza go. wszystkie bezpieczniki i przekaznik związany z wiatrakiem sa sprawne. a wentylator stoi w miejscu

Ja to podejrzewam tak zanim spalił sie bezpiecznik to uszkodzeniu uległ opornik o numerze (( 8D0959493)) i to pewnie jego wina że wentylator nie działa

Tutaj troche popisałem co do sprawdzenia .... jak co to pisz na priv

Opublikowano
  • Autor

Po zwarciu styków opornicy wiatrak hula na maksa ominolem opornice wykluczając ja nadal przelała bezpiecznik kompresor się załącza i tak jakby nie wyłącza w ogóle do czasu przepalenia . przypomne błąd 22.1 wylacznik ciśnienia ciągle rozwarty. Czy to ewidentnie wina tego czujnika? Czy wzrost ciśnienia a co za tym idzie coraz cięższa praca kompresora powoduje spalenie bezpiecznika.

Opublikowano

Po zwarciu styków opornicy wiatrak hula na maksa ominolem opornice wykluczając ja nadal przelała bezpiecznik kompresor się załącza i tak jakby nie wyłącza w ogóle do czasu przepalenia . przypomne błąd 22.1 wylacznik ciśnienia ciągle rozwarty. Czy to ewidentnie wina tego czujnika? Czy wzrost ciśnienia a co za tym idzie coraz cięższa praca kompresora powoduje spalenie bezpiecznika.

Przypomnij mi który bezpiecznik CI przepala ? od wentylatora czy od sprężarki

Opublikowano
  • Autor

Od sprężarki chyba bezpiecznik nr25 30 A. Wentylatory juz działają. Tak jakby ten czujnik faktycznie nie rozlaczal kompresora. Aż do spalenia bezpiecznika.

Nie słyszę charakterystycznego pstry , tylko podczas załączania Klimy. Potem juz nie aż do spalenia trwa to około 3 min

Nr25 dmuchawa i urządzenie klimatyzacji. Dmuchawa działa na eco non stop

Opublikowano

Soro już wentylator działa to nie powinno ci tego bezpiecznika przepalać ..... napisałeś wentylatory , czy masz 2 elektryczne i oba chodzą podczas włączenia klimy ?

Opublikowano
  • Autor

Nie nie jeden elektryczny to jakąś autokorekta

Co rozłącza kompresor? On nie pracuje ciągle, myślę ze to ten czujnik rozłącza po wzroście ciśnienia normalnie . u mnie nie słyszę żeby się rozpoczął a poza tym ten błąd 22.1 czujnik wysokiego ciśnienia ciągle rozwarty

Bezpiecznik od wentylatora 40A jest ok

Chyba jedyna opcja to ten czujnik wymienić i się przekonać. Koszt na allegro 40zl nowy

Czy dam rade sam to wymienić?

Opublikowano

zadzwon do mnie....nr masz na skrzynce

Opublikowano
  • Autor

Znalazłem czujnik klimatyzacji :) u mnie 4 piny.

Opublikowano

gdzie on sie znajduje???

Opublikowano

Znalazłem czujnik klimatyzacji :) u mnie 4 piny.

Powiem Ci ze wg schematu ten bezpiecznik zasila wentylator w środku , jeden pin sterownika , przekaźnik sprężarki ..... skoro chodzi na ECO to musimy sprawdzić przkeźnik i cewkę sprężarki...

Opublikowano
  • Autor

Czujnik klimatyzacji znajduje się dokładnie pod prawa lampa(od strony pasażera) sciagasz zaslepke kolo przeciwmgielnego i trzeba rękę do gory skierować wyczujesz go .

Opublikowano

i to on był odpowiedzialny za to że wiatrak nie startował

Opublikowano

i to on był odpowiedzialny za to że wiatrak nie startował

Fajnie , że już po problemie :)

Opublikowano
  • Autor

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/112048-all-b5-wymiana-lozyska-sprzegla-kompresora-klimy-firmy-zexel/?hl=%2Bwymiana+%2B%B3o%BFyska+%2Bkompresora

Z tego będę korzystał przy wymianie cewki kompresora

Podpiety bezpośrednio z akumulatora kompresor z bezpiecznikiem 25 A od razu po pod pięciu spalił bezpiecznik diagnoza cewka. Wielkie dzięki metik za dużą pomoc w sprawdzeniu poszczegolnych elementów :)

Opublikowano

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/112048-all-b5-wymiana-lozyska-sprzegla-kompresora-klimy-firmy-zexel/?hl=%2Bwymiana+%2B%B3o%BFyska+%2Bkompresora

Z tego będę korzystał przy wymianie cewki kompresora

Podpiety bezpośrednio z akumulatora kompresor z bezpiecznikiem 25 A od razu po pod pięciu spalił bezpiecznik diagnoza cewka. Wielkie dzięki metik za dużą pomoc w sprawdzeniu poszczegolnych elementów :)

Opis oki :) Jeżeli koło pasowe nie bedzie chciało zejśc (czasami tak sie dzieje ) to raczej postaraj sie o ściagacz .... reszta powinna pójść gładko :) Powodzenia :)

Opublikowano
  • Autor

Pytanie do specjalisty :)

http://www.frigo-alati.hr/trgovina/kompresori/kompresor31.jpg

posiadam taki kompresor jak na zdjęciu . co to jest ta kostka która przykręcona jest do mocowania kompresora ? przez nią przechodzi przewód zasilający. Czy przy wymianie cewki bede musiał przełożyc kabel przez ta kostka?


Czy mam kupic cewka juz z takim "czyms" ?

http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/Elektromagnes-sprezarki-ZEXEL-DCW17D%2C-regenerowany-elektromagnes-kompresora-klimatyzacji-VOLKSWAGEN%2C-elektromagnes-sprzegla-sprezarki/4421

Opublikowano

Powiem Ci , że nie spotałem sie z taim czymś....jakaś dioda wbudowana czy coś.... a co na tej kosce jest napisane ? .... podaj mi dokłanie nazwe i nr tego kompresora

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Powiem Ci , że nie spotałem sie z taim czymś....jakaś dioda wbudowana czy coś.... a co na tej kosce jest napisane ? .... podaj mi dokłanie nazwe i nr tego kompresora

Hej , Kompresor to ZEXEL na czerwonej naklejce numer 8D0260805D Z tego co sie zorientowałem to model DCW17 dokładnie taka - http://olx.pl/oferta/sprezarka-zexel-8d0-260805d-audi-a4-a6-vw-passat-b5-CID5-ID6DMT7.html.

Czy jak juz bede miec rozebrane sprzęgiełko to warto przesmarowac łożysko?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.