Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klimatyzacja przepala bezpiecznik


tasiorinho

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci , że nie spotałem sie z taim czymś....jakaś dioda wbudowana czy coś.... a co na tej kosce jest napisane ? .... podaj mi dokłanie nazwe i nr tego kompresora

Hej , Kompresor to ZEXEL na czerwonej naklejce numer 8D0260805D Z tego co sie zorientowałem to model DCW17 dokładnie taka - http://olx.pl/oferta/sprezarka-zexel-8d0-260805d-audi-a4-a6-vw-passat-b5-CID5-ID6DMT7.html.

Czy jak juz bede miec rozebrane sprzęgiełko to warto przesmarowac łożysko?

nie ma potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni i d*pa. Odradzam robienie sciagaczy do sprzegielka wlasnej roboty. Moja sroba wkrecona do kola pasowego podczas wykrecania i odpychania blachy ktora powinna ciagnac sprzeglo ukrecila sie przy samym kole, teraz nie mam pomyslu jak ja odkrecic,chyba musze kupic caly kompresor.nie wiem cZy to normalne ze tak ciezko to sprzeglo ruszyc ,lozysko tez juz glosne ogolnie .wymienil bym cale kolo pasowe ale teraz to juz h*j nie sciagne kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś poradził sobie z tym że wentylator klimatyzacji nie działa??? bo u mnie bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie tego co wy i bede wdzieczny jak ktos dokączy temat razem z szczególowym opisem usterki

No to zostaje do sprawdzenia napięcia na przekaźniku od wentylatora zacisk 30 to napięcie z bezpiecznika 40A , zacisk 85 to napięcie z bezpiecznika 5A , zacisk 86 to masa podana z presostatu czyli czujnika ciśnienia klimatyzacji umiejscowionego koło chlodnicy...... ewentualnie to można podać na zacisk 30 bezpośrednio napiecie 12v z aku i wentylator powinien ruszyc ... jezeli nie to sprawdzić czy wogóle silnik wentylatora ma podaną masę (przedód chyba brązowy) jezeli ma to zewrzeć na wtyczce czujnika klimatyzacji styki 3 i 4 , 1 i 2

Witam jak sprawdzić błędy klimatyzacji samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniec problemu;) troche to trwalo ale sie za to zabralem wymienilem kompresor na regenerowany i smiga . przy tym zabiegu odrazu wymienilem tez osuszacz bardzo wazna rzecz odpowiadajaca za zywotnosc klimy. wszystko chodzi jak zloto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...