Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie dzrzwi


marcinstudio1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jeśli pozostajesz przy seryjnych głośnikach to bardziej skup się na usztywnieniu boczka, bo na nim one wiszą. Proponuję 3-4 warstwy żywicy poliestrowej, zbrojonej włóknem szklanym. Tak mam u siebie. Efekt jak najbardziej wymierny. Na zbrojenie kleiłem najzwyklejszą dekarkę (dokładnie to TYTANa w kolorze czerwonym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli pozostajesz przy seryjnych głośnikach to bardziej skup się na usztywnieniu boczka, bo na nim one wiszą. Proponuję 3-4 warstwy żywicy poliestrowej, zbrojonej włóknem szklanym. Tak mam u siebie. Efekt jak najbardziej wymierny. Na zbrojenie kleiłem najzwyklejszą dekarkę (dokładnie to TYTANa w kolorze czerwonym).

Głośniki jak i radio wymienione , spodziewałem się dużej poprawy dźwięku , jest lepiej ale szału niestety nie ma.Subwoofer został oryginalny . Jeszcze jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ww audi nie wygłuszałem, ale robiłem to w poprzednim aucie...

a42edc7f205deb96.jpg

2a2c028a46a2cf6d.jpg

Była przepaść w porówaniu do drzwi bez wygłuszenia

a wygłuszałem zwyklą matą dekarską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystkie dzwi wygłuszone matą bitumiczną.Jakość dźwięku uległa znacznej poprawie i do wnętrza dociera mniej szumu podczas jazdy.

Edytowane przez marcinstudio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w A4 jest kijowo z wygłuszaniem ponieważ głośniki są przymocowane do boczka a nie do konstrukcji drzwi.
Jak wygłuszyłem w Omedze to efekt już był na mizernym seryjnym audio bo z drzwi dało się zrobić komorę jak w kolumnie głośnikowej a w Audi raczej takiej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale potem o tej kasiorce szybko, bardzo szybko się zapomina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na dachach miałem dużooooo blachy płaskiej, i maty :D, powycinałem sobie takie paski z blachy szerokosci ze 3cm i zrobiłem taką pajęczynkę, żeby mata sie lepiła, potem opalarka grzeje sie matke przykleja potem całość ogrzewa wygładza az klej wychodzi po krawedziach i nie ma bata ze sie odklei czy tam spłynie( w sumie może po lecie sie wypowiem), ogólnie jak na amatorke efekt jest oszałamiający, niepotrzebnie kupowałem suba żebym najpierw wygłuszył to już bym suba nie kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...można takie paski :thumbup1: (szczęśliwi czasu nie liczą) można i tak, myślę że jednak szybciej !

5fef828e1e7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prd :D, czy szybciej to nie wiem, a ta blacha jak podkrecisz nie brzeczy ci? przecież to taki płat xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehhehe.....szybciej szybciej, tego nie sprawdzałem czy drga choć bez następnych warstw maty po odpowiednim skręceniu jest bardzo sztywny ale na koniec idzie mata, pianka więc nie ma mowy o drganiu.

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko :D, Twój sposób na pewno pewniejszy jeśli chodzi o stosowanie mat dekarskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z blachą bardzo trafny podobno. Ja jednak miałem na celu nie zwiększać niepotrzebnie wagi drzwi i przede wszystkim w razie konieczności przeprowadzenia ewentualnych napraw pozostawić sobie dostęp do ich wnętrza.

Kilka osób słuchających mojego auta pytało czy jest sub w bagarku, a jak do tego dodawałem że głośnik trzyma się na boczku to już mało kto dawał wiarę.

A4 B5 to niewdzięczne auto jeśli chodzi o drzwi ale też daje duże pole do manewru ;) Można komory, można usztywniac boczek, można ładowac blachę ... co by nie robić trzeba się trochę namęczyć, a wcześniej przemyśleć i przekalkulować koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...