Skocz do zawartości
IGNOROWANY

parktonic audi a4 b6


pawel1993r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dwa pytania spaliły mi się dwa czujniki parkowania jeden z przodu drugi z tyłu czy są one takie same (czy specjalne na przód i specjalne na tył ) i czy jest możliwość przełożenia ze starego czujnika "główki" aby nie trzeba było na nowo malować ponieważ są pod kolor samochodu? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry elektryczne wszystkie mają dokładnie takie same, jedynie te przy belce zderzaka mają umiejscowione gniazda przyłączeniowe pod kątem 45st., ale nie pamiętam czy tyczy się to tylko tych umieszczonych z przodu czy z tylko tych z tyłu (lub tu i tu) :mysli:

W każdym razie wydaje mi się, że najbezpieczniejsza montażowo opcja to kupno czujników z kątowym gniazdem.

Główkę da się przełożyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cykają i po podłączeniu do vaga wywala dokładnie te same :) najbardziej martwiła mnie sprawa malowania ale jeżeli da się przełożyć to super :)

Edytowane przez pawel1993r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwicz najpierw na tych uszkodzonych, bo łatwo wyrwać kabelki w środku :facepalm:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale KONIECZNIE dociskaj środek czujnika podczas tej operacji by nie wyskoczył razem z plastikową ramką, bo będzie kaplica, gdyż bardzo łatwo urwać te krótkie kabelki które wchodzą do części zalanej gęstym żelem.

Wszystko trzeba robić z wyczuciem, którego mi kiedyś zabrakło przy rozbieraniu dwóch czujników :facepalm:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze teraz rozumiem wymienic mozna jedynie otoczke czujnika a sam srodek juz nie ??

Czyli jesli dobrze teraz rozumiem wymienic mozna jedynie otoczke czujnika a sam srodek juz nie( bo on tez jest w kokorze ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można :)

Środek jest dwuczłonowy - górna cześć nie wypada dzięki plastikowej obejmie z zatrzaskami a dolna trzyma się na kabelkach. No i jest dociskana przez górną (pomalowaną) połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...