Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AHU] Silnik szarpie, nierówno pracuje i dymi.


a4mwo

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę od początku. Wymieniłem dzisiaj odme, oraz przykrecilem podstawę filtra paliwa, bo w ogóle nie Była dokrecona. Odpalił pięknie. Od strzała. Jechałem i nagle zaczął kuleć, stracił moc, nierówno chodził i kopci na siwo. Ciężko mu odpalić. Odkrecilem nakręteke z pierwszego wtrysku to silnik zgasł, tak samo na trzecim i czwartym. Na drugim paliwo poszło przewodem, wystrzeliło, ale silnik nie zgasł. Zamieniłem wtryski miejscami, to jest pierwszy w miejsce drugiego, a drugi w miejsce pierwszego. Odkrecilem przewod na pipierwszym(założony był drugi), silnik zgasł. Odkrecilem na drugim (założony był pierwsz), paliwo poszło, ale silnik nie zgasł. Co mogło się stać, gdzie szukać przyczyny, problemu lub co, proszę o jakie kolwiek rady.


Dzisiaj odebrałem wtryski. Są w jak najlepszym porządku.komputer pokazuje zero błędów...Gdzie szukać dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozgrzany do temperatury roboczej i wchodzisz w Engine -> Basic Settings -> 000 (drugie okienko to kąt wtrysku, będzie nieco skakał) optymalny to 49-52

W grupie 001 w drugim okienku jest dawka paliwa: http://obrazki.elektroda.pl/6912268500_1321220397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie go rozgrzać i to raczej nie możliwe, iż silnik pracuje bardzo nie równo, kopci, rzezi, stuka i puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej nie odpalaj tylko sprawdź ustawienie rozrządu.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski założone. Dalej to samo. Mój VCDS nie pokazuje bloku 000. Zaś na 001 pokazuje dawkę skaczącą między około 6-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...