Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łyse opony z tyłu od wewnątrz


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z zawieszeniem z tyłu. W zeszłym roku w styczniu zakładałem nowe oponki. Obie stare były mocno zdarte od wewnątrz. Wulkanizator stwierdził, że luz na belce. Pojechałem na szarpaki i faktycznie wyszło, że tuleje są do wymiany. Założone tuleje SWAG i myślałem, że mam spokój. W tym tygodniu robiłem zawieszenie z przodu i była okazja obejrzec co nieco i z tyłu. I okazuje się, że znów na oponach od wewnątrz nie ma bieżnika. Dziś jeszcze raz popodnosiłem koła. Jest minimalny luz w płaszczyźnie pionowej, ale mechanik mówi, że trochę być musi, bo tam sa łożyska stożkowe i jak za mocno dociągnie to je szlag szybko trafi. Opony maja ok 18tys km. ciśnienie staram sie pilnować. Zdarte mniej więcej do 1/4 szerokości. Pół roku temu robiłem hamulce z tyłu + nowe łożyska. Samochód po przejściach, bo obity po obu stronach na drzwiach tylnych pasażera, ale po stłuczce nie widać było aby koła oberwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś zbieżność??

ps. robisz wszystko u jednego mechanika? może kolo cię naciąga. warto pojechać na spr. zbieżności w 3d

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieżności jeszcze nie sprawdzałem. samochód zawsze naprawiam u tego samego mechanika (mój znajomy) i nie mam co do jego pracy żadnych zastrzeżeń.

p.s. czy mogę zmienić opony tak żeby strona wewnetrzna była za zewnątrz póki jeszcze nie sa totalnie zjechane?

Edytowane przez ali1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś remonty zawieszenia i nie sprawdziłem zbieżności? To podstawowa czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...