Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiatrak Klimy


michalski83

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanko może głupie ale chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe aby wiatrak od klimy schładzał silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz uszkodzony termostat,tzn. nie domyka się to jest taka możliwość

no właśnie po włączeniu wiatraków zauważyłem że wskazówka temperatury opada delikatnie czyli termostat do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tak.sprawdż go jeszcze dla pewności.odpal zimny silnik i sprawdż górny i dolny wąż od chłodnicy.jeżeli nagrzewają się równocześnie to termostat do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że walnięty termostat ,

żeby nie zakładać kolejnego tematu co do klimy jak ona ma poprawnie działać ? u mnie jest manualna znaczy pokrętła, po odgrzybieniu i nabiciu ładnie chłodzi ale co chwilę włącza się wentylator i słychać cykanie w kabinie jakiegoś przekaznika tak to powinno działać , głównie chodzi mi o włączanie wentylatora od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest klima manualna.działała dokładnie tak samo.wiatrak elektryczny włączał się co jakiś czas na max obrotów tzn. 2 bieg.przerobiłem to tak,że po włączeniu klimy wiatrak elekt. działa cały czas na 1 biegu i jest git.a pyka przekażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest klima manualna.działała dokładnie tak samo.wiatrak elektryczny włączał się co jakiś czas na max obrotów tzn. 2 bieg.przerobiłem to tak,że po włączeniu klimy wiatrak elekt. działa cały czas na 1 biegu i jest git.a pyka przekażnik

hmm a jak to przerobiłeś dużo z tym pracy jest właśnie fajnie jak by sobie pykał na 1 biegu, dodam że z lekka czuć jak auto przymula od klimy jak wyłączę idzie jak szatan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie to podłączyłem dodatkowy kabel plusowy do wiatraka(masa jest w nim cały czas),w niego wlutowałem równolegle 2 rezystory (nie pamiętam ilo ohm,ale jakoś sporo).załączanie wiatraka jest przez przekażnik,sygnałem do załączenia - lampka od ''śnieżynki'' na włączniku klimy.dzięki temu też klima chłodzi ''równiej"".ogólnie roboty nie ma tak dużo tylko rozkmina jest dłóższa co,jak i do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może mieć wpływ na lekkie przymulenie auta podczas włączenia się klimy wiatraka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...