Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Boczne szyby skrzypią podczasz otwierania, da się coś z tym zrobić?


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , panowie mam taki problem podczas otwierania i zamykania bocznych szyb słychać wyraźnie jak skrzypi piasek między szybą a uszczelką , co zrobić żeby to jakoś usunąć , może ktoś próbował sprężonym powietrzem lub karcherem to usunąć , czy pozostaje tylko rozbiórka całej ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie mam taki problem podczas otwierania i zamykania bocznych szyb słychać wyraźnie jak skrzypi piasek między szybą a uszczelką , co zrobić żeby to jakoś usunąć , może ktoś próbował sprężonym powietrzem lub karcherem to usunąć , czy pozostaje tylko rozbiórka całej ramki?

Witam Panowie

podpinam się pod temat, dodatkowo do skrzypienia wczoraj doszło "skakanie/przerywanie" przy podnoszeniu szyb. Wygląda to jak by za chwilkę miały przestać działać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje spuścić szybe max na dół, a następnie pędzelkiem oczyścić wargi uszczelnień szyby. Dobry sposób, to odkurzyć wnęki końcówką z włosiem. Na tak oczyszczoną powierzchnię stosuję się specjalne spraye do uszczelek np silikonowe. Po takim zabiegu powinno być cicho. Strzelanie w drzwiach, to pierwszy objaw uszkodzonego mechanizmu (linek) podnoszenia/opuszczania szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem starą szczoteczką do zębów i szamponem . Efekt super. Chrobotanie mechanizmu to początek jego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...