Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASN katalizatory


dżejki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Ktoś może wycinal w swojej b6 katalizatory w tym silniku, mam pytanie odnośnie strony technicznej, ile katalizatorow jest na wydechu i jaka jest średnica montażowa abym nabył strumienice.

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, lecz czy bez strumienicy nie będzie smierdziec w aucie spalinami,a powyżej 4k obrotów dźwięk z wydechu nie będzie metaliczny?

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Edytowane przez dżejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma śmierdzieć ? strumiennice się sprawdzały w hondach ;) ale jeśli chcesz założyć to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo jestem laikiem i doszły do mnie takie słuchy ze bez katalizatora dochodzi dźwięk wysypanych gwoździ do puszki, czy ty wycinales kata?

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja wycinałem katalizator , mam wstawiony dp , u mnie poza tym że troszke lepiej turbo słychać to zmiany w dzwięku nie ma , nie wiem jak u ciebie bo by nie masz turba ale odstawiam że tez by sie nie wiele zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację! Po weekendzie jedziemy ciąć :)

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Katy wycięte, lecz dźwięk silnika strasznie się popsuł, potrzebuje rady jakie tlumiki końcowe założyć, miltec? Magnaflow?

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe zakładał WM sport , bardzo ładnie wyglądają i są z nierdzewki . Powiedz czy czujesz jakąś różnice w przyspieszeniu po wycięciu katów ? I może wiesz jaka jest średnica montażowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe zakładał WM sport , bardzo ładnie wyglądają i są z nierdzewki . Powiedz czy czujesz jakąś różnice w przyspieszeniu po wycięciu katów ? I może wiesz jaka jest średnica montażowa ?

Po wycięciu katow różnica jest ogromna, silnik stał się bardziej elastyczny oraz jego moc wzrosła, co lepsze- sondy zostawiłem na kablach przy podwoziu, komputer nie pokazuje żadnych błędów, a same katalizatory sprzedałem 300zl za sztukę( wycialem tylko 2 duże trójkąty).

czemu sie popsuł co sie stało ?

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Edytowane przez dżejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz gdzie katy sprzedawales ? czyli pierwsze katalizatory zostały , planuje tak samo zrobić , i co wspawywałes zamiast kata rure czy może strumienice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz gdzie katy sprzedawales ? czyli pierwsze katalizatory zostały , planuje tak samo zrobić , i co wspawywałes zamiast kata rure czy może strumienice ?

Pierwsze 2 małe katy zaraz za kolektorem zostawiłem, wycialem jedynie 2 trójkąty i wstawiłem rurę, bądź mówiąc profesjonalnie "dałnpajpy" [emoji14]

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

A powiedz gdzie katy sprzedawales ? czyli pierwsze katalizatory zostały , planuje tak samo zrobić , i co wspawywałes zamiast kata rure czy może strumienice ?

Pierwsze 2 małe katy zaraz za kolektorem zostawiłem, wycialem jedynie 2 trójkąty i wstawiłem rurę, bądź mówiąc profesjonalnie "dałnpajpy" [emoji14]

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Ps. Kąty sprzedałem w Metalkat we Wrocławiu.

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

A powiedz gdzie katy sprzedawales ? czyli pierwsze katalizatory zostały , planuje tak samo zrobić , i co wspawywałes zamiast kata rure czy może strumienice ?

Taki wychodzi dźwięk z downpipem

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzejki, mam pytanie katy główne są przy silniku bo u mnie tak to wygląda ?

Mam wersje usa może to coś zmienia, myślałem że mam jak w każdym samochodzie pod autem tu ich brak a rury oryginalne wszystkie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja usa ma inny wydech (tylko 2 katy) inny sterownik silnika itp. ale o tym już na forum jest wiele razy pisane wystarczy poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi podpowie jak gdzie podlaczone sa sondy tylne? Bo za cholere nie moge ich wykrecic z katow ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy wpięte są w gniazda znajdujące się na grodzi silnika. Stojąc przed silnikiem z lewej strony na grodzi mniej więcej na wysokości akumulatora

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Udało mi się znależc jakiś schemat wcześniej ; )

Dla przyszłych poszukujących:

Katalizator od strony pasażera:

Po lewej stronie mniej więcej za przepływomierzem w rurze dolotowej, są tam 4 kostki przymocowane do "podszybia".

- sonda przed katem - czarna kostka z tego co pamiętam 4 piny (dość duża w porównaniu do innych), łatwo ją wypiąc i wyjąć bo nie jest żadnymi zipperami przymocowana po drodze.

Katalizator od strony kierwocy:

- sonda przed katem - podobnie jak w przypadku pierwszej łatwo wyjac bo nie jest przymocowana zipperami, kostka jest taka sama jak po drugiej stronie, a sama kostka znajduję się za zbiorniczkiem wyrównawczym

- sonda za katem - wpięta po lewej stronie tak jak ta od strony pasażera, dokładnie obok siebie one są, kostka od niej jest zielona, łatwo zauwazyc.

W przypadku strony pasażera nie namierzałem juz kostki za katem gdyż tam jest problem taki, że kable są w bardzo ciężko dostępnych miejscach ściągniete zipperami i cholernie trudno je rozpiąć, o wiele lepszym wyjściem jest pomęczyć się z śruba, najlepiej odchodzi przy pomocy klucz "gwiazdki" z wyciętym kawałkiem żeby przełożyć kabel (tak jak są te specjalne klucze do przewodów hamulcowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...